Tag Archives: оригинално

(ВИДЕО) НАЈОРИГИНАЛНО ЗАПРОСУВАЊЕ: Дечкото со помош на апликацијата „Супер Марио“ ја прашува девојката да се омажи за него – ова е нејзината реакција!

Апликацијата Super Mario Maker им овозможува на фановите на Super Mario да дизајнираат и да градат свои нивоа на популарнатанаправил, јутјуберот, Шејн Биркинбајн, роден во Арканзас. Тој ја искористел апликацијата за да ја запроси својата девојка Пем Едвардс. Во видеото, Пем ја игра позната игра, ги погодува блоковите, собира поени, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како во Кина се урива зграда од 15. спрата: Нема да ви се верува!

Се чини дека Кинезите имаат решение за се… Освен што градат невозможни работи имаат начин и за уривање на 15. катници кои веќе не им се потребни…Секако, да се урне зграда која е висока најмалку 50. метри не е едноставна работа но овие „чудо од луѓе“ имаат решение и за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Семејството половно транспортно комбе претворило во мобилен дом, а внатрешноста ќе ве изненади!

37. годишниот Џеј Риченс за себе и своето семејство претворил „Мерцедес Спринтер“ во прекрасен дом на тркала. Внатрешноста е уредена на модерен ии многу практичен начин, ќе се изненадите колку место всушност имаат.

Повеќе »

(ВИДЕО) Брзо и уникатно:Поиграјте си со намирниците за поубави чинии!

Колку пати само секому му се случило да размислува како да сервира зеленчук или овошје а да не е монотоно, туку интересно…Посебно за децата кои сакаме да ги привлечеме повеќе да конзумираат свежо овошје и зеленук. Идеите од ова видео ќе ви помогнат на едноставен и лесен начин да сервирате …

Повеќе »