Tag Archives: органи

Белите дробови „страдаат“ од осаменост, црниот дроб од „лутина“: Еве како ЕМОЦИИТЕ ги уништуваат органите

„Срцето скршено од тага“ сега звучи сосема реално. Во традиционалната кинеска медицина постои теорија дека секој орган во човечкото тело е под влијание на одредени емоции, а научните истражувања покажале дека тој не постои без причина. Како што се испоставило, иако емоциите се менуваат и се сменуваат, тие оставаат последици …

Повеќе »

Оваа популарна храна ги намалува висцералните маснотии, најопасни за здравјето

Добро е да се знае која храна може директно да влијае на составот на телото и да игра улога во намалувањето на висцералното масно ткиво… Сте ја слушнале изреката – вие сте она што го јадете. Ова е особено точно кога станува збор за висцерална маст. Висцералната маст е еден …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шерон Стоун сподели тажна вест

Внукот на Шерон Стоун починал на возраст од 11. месеци, само неколку дена откако итно беше префрлен во болница со целосна инсуфициенција на органите. 63-годишната актерка ја сподели потресната вест на социјалните мрежи. Пред само неколку дена, таа ги покани фановите да „се молат за чудо“. View this post on …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – Шерон Стоун објавила тажни вести…: „Мојот внук денес е најден во своето креветче со органи кои потполно му откажале!“

Актерката Шерон Стоун ги вознемирила своите следбеници објавувајќи на својот профил на Инстаграм фотографија од својот внук во болница, за кого се моли, бидејќи момчето е пронајдено во кревет на умирање поради ненадејно откажување на органите. Имено, момчето било пронајдено како умира во својот кревет бидејќи, како што велат, органите …

Повеќе »

Како вишокот маснотии влијае на органите? Мигрената се зголемува за 40. проценти!

Вишокот маснотии значително влијае на организмот. Естетиката не е единственото нешто што треба да ве загрижува кога станува збор за маснотиите во телото. Тие исто така можат да имаат негативен ефект врз органите како што се мозокот, јајниците, срцето … Како влијаат мастите врз телото? Маснотиите и главата Ризикот од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЖИВОТОТ Е ЧУДО – СЕ ПОДГОТВУВАЛЕ ДА ГО ИКСЛУЧАТ ОД АПАРАТИТЕ, А ПОТОА ТРЕПНАЛ: Се случило чудо – почнал сам да дише…

Младиот Британец, Луис Робертс (18) од Лик во Стафордшир, бил прогласен за мртов по тешка сообраќајна несреќа, сепак, кога лекарите биле подготвени да го исклучат од апаратите, тој започна да дише самостојно! Робертс бил удрен од комбе на 13. март и претрпел катастрофални повреди на главата. Четири дена подоцна, на …

Повеќе »

Со притисок на МАЛЕЧКИОТ ПРСТ ослободете се од проблемите со КОСКИТЕ: Еве што се случува кога ќе ги притиснете останатите прсти!

Интересен и едноставен метод. Џин син џицу – е древен облик на јапонска уметност на исцелување, која помага да се балансираат емоциите, благодарение на стимулацијата на точките на рацете. Основата на ова учење се заснова на следниот принцип – секој прст на раката е поврзан со одреден орган на кој …

Повеќе »

(Рецепт) Еднаш месечно сварете ја оваа супа и јадете ја цел ден: Ги чисти отровите од секој орган, симнува мрсни наслаги, решава проблем со варењето!

Состојките малку можете и да ги измените, во склад со вашиот вкус и можности… На секој од нас од време на време му треба детокс, но не ги дава посакувани резултати. Сепак, постојат оние кои се издвоиле како одлични, а еден од најдобрите начини за детоксикација е дефинитивно детоксичната супа. …

Повеќе »

Француски лекари откриле до сега непознати последици од корона вирус: Од тромбоза до оштетување на мозокот!

Забележани се дури и драматични промени во состојбата на хормоните Она што започна како болест на грип со треперење, главоболки и треска, се прошири во текот на изминатите три месеци во цел „каталог“ на синдроми кои влијаат на скоро сите органи од мозокот до бубрезите. Новиот вирус на корона може …

Повеќе »