Tag Archives: опоравување

(ВИДЕО+ФОТО) КОГА СУДБИНАТА ДИКТИРА – ПАДНАЛА ОД МОТОР И ГО СКРШИЛА ‘РБЕТОТ: Лекарите се бореле за нејзиниот живот, а таа 11. недели подоцна ги ШОКИРАЛА!

Тешката животна приказна на мотоциклистата во слободен стил Кристина Витолкас никого не оставила рамнодушен, особено лекарите кои предвидувале дека таа веројатно нема никогаш да застане на нозете по скршеницата на ‘рбетот. Иако и било кажано дека никогаш повеќе нема да оди по ужасната несреќа што ја оставила парализирана, таа, ниту …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЧУДЕСНИОТ ЛЕРИ – МИНАЛ 128. ДЕНА ВО БОЛНИЦА, ДУРИ 51. НА РЕСПИРАТОР: Повеќе пати сакале да го исклучат но потоа се случило чудо!

Лери Кели важел за една од најзагрозените пациенти во болницата Синај во Њујорк. Ден откако бил примен, бил ставен на респиратор бидејќи вирусот корона му ги уништил белите дробови. После 128 .дена во болницата и 51. на респиратор, „чудесниот Лери“ конечно оди дома. Лери имал напади, а кога неговата состојба …

Повеќе »

Жан Тод повторно за Шумахер: „Светот наскоро повторно ќе го види шампионот!“

Откако е во својот дом во Швајцарија нема скоро никакви инфрмации за неговата здравствена состојба, а сопругата Корина се грижи никој да не го наруши семејниот мир како и опоравувањето на нејзиниот сопруг, Михаел Шумахер. Легендарниот пилот од формула 1, Михаел Шумахер веќе подолго време се бори за живот и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Свирепи деца ова куче го натопиле во лепак: За среќа бил спасен во последен момент!

Сурови деца се обиделе, во индустриски лепак што би ја запрела неговата циркулација, да удават кученце. Тој едвај преживеал. Еден ден група деца си играла на празно градилиште во Истанбул, Турција. Ним им пристапило кученце старо само четири месеци. Тој бил многу гладен и се надевал дека ќе му дадат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Чудесно опоравување – Умирал од тумор во мозокот: Секој ден одел на прошетка и правел нешто фантастично – после 3. години дознал дека оздравел!

Докторите на семејството на Грег Томас им рекле да се подготвуваат за негов погреб бидејќи туморот длабоко ги зафатил неговиот врат и мозокот. После тие вести Грег дал отказ и времето го минувал во прошетка со своето куче Макс. За време на една прошетка наишол на напуштена црква. Се наоѓала …

Повеќе »

(ФОТО) Српската водителка ја покажала раката која пред 15. месеци и ја откина автобус

Српската презентерка Деа Ѓурѓевиќ, чија рака во тешка сообраќајна несреќа во февруари 2019 година,беше откината од автобус, се појавила на белградски сплав на прослава по повод крајот на снимањето на сериите „Црвена месечина“. Деа на прославата дошла облечена во црн фустан без ракави и на тој начин ја покажала раката …

Повеќе »

Федерер на уште една операција: Ќе игра дури во 2021. година!

Роџер Федерер во средата наутро на Твитер објави дека ќе мора на уште една операција бидејќи опоравувањето од претходната не поминало како што треба. “Драги обожаватели, се надевам дека сите сте безбедни и здрави. Пред неколку недели доживеав проблем во моето првично закрепнување и морам да направам дополнителна брза артроскопска …

Повеќе »

(Рецепт) ПРИРОДНО – Обновува и најоштетена коса: Со оваа маска од 3. состојки се воодушевени и фризерите!

Со оваа маска ќе добиете сјајна и здрава коса преку ноќ Експертите ги комбинираа состојките на вистински начин, и така ја добивме најмоќната природна маска која со само неколку намени ќе ја оживее дури и најоштетената коса и ќе го врати нејзиниот сјај. Првите резултати се видливи по само едно …

Повеќе »

ТЕШКИ ИСКУСТВА – ОПОРАВУВАЊЕТО ОД КОРОНА МОЖ ДА ТРАЕ И ГОДИНА И ПОЛ: Ќе се појави умор, губење на здивот, немоќ, а некои ќе паднат во делириум!

Во зависност од тежината на случајот, закрепнувањето од коронавирусот може да трае со недели, месеци или дури и подолго од една година, истакнува БиБиСи. Пациентите со лесни симптоми се опоравуваат дома обично во рок од една недела, но во некои такви случаи, закрепнувањето може да трае подолго. Додека пациентот има …

Повеќе »