Tag Archives: опоравен

УСПЕШНО СЕ ОПОРАВИЛ – Андреа Бочели потврдил дека во март бил заразен со коронавирус

Италијанскиот тенор Андреа Бочели потврдил дека бил позитивен за болеста Ковид-19, но и за тоа како успешно се опоравил од тоа, пренесува Variety. Бочели ги потврдил овие информации пред болницата во Пиза, каде отишол да донира крв поради можниот третман со крвна плазма за лицата заболени со Ковид-19. Тој објаснил …

Повеќе »

(ФОТО) ДОБРИ ВЕСТИ: Балашевиќ после инфарктот три часа пеел во Осиек

Ѓорѓе Балашевиќ синоќа ја воодушевил публиката во Осиек… Легендарниот кантавтор го одржал својот прв концерт после инфарктот и лекувањето во болница, а воодушевените посетители од утро споделуваат фотографии и впечатовци од концертот. Балашевиќ во Осиек пеел три часа, што значи дека малку го скратил своето стандардно време, но публиката била …

Повеќе »

(ФОТО) Конечно убави вести од Бубе Ин: „Се враќам со многу новини!“

„Среќен сум што бев опкружен со позитивни ликови кои ми ја вратија самодовербата и сватив дека сум имал многу клетници кои ми ја цицале крвта, но доста беше, се рехабилитирам и се враќам на пиадесталот кој ми припаѓа…“ Големиот мајстор на својот занает, прочуениот стилист за коса Љупчо Петрушевски Бубе …

Повеќе »