Tag Archives: оперирано

(ВИДЕО+ФОТО) Успешно оперирано бебето родено со срце вон телото!

Тим од 50.лекари и медицински сестри во Велика Британија успеал, со царски рез, на свет да го донесе девојчето чија состојба ретко завршува со позитивен исход. The remarkable story of Vanellope – the baby born with her heart outside her body: https://t.co/7t1rT1J9yK pic.twitter.com/yARpNdmM5q — Fergus Walsh (@BBCFergusWalsh) December 12, 2017 …

Повеќе »

Бебето за кое родителите не дозволиле да прими крв е сепак оперирано…

Бебето од Пожаревац, Србија, чии родители се противеле да прими трансфузија, повикувајќи се на верски причини, е оперирано и се наоѓа на детска клиника во Белград. И’, според последните информации одлично се опоравува. Српските медиуми веќе пренесуваа дека брачниот пар од Пожаревац не дозволил нивното самошто родено бебе да прими …

Повеќе »