Tag Archives: операција

(ФОТО) Џек Николсон шокирал со изгледот: Има 160. килограми

Виден е на натпревар на својот омилен НБА тим. Лејкерсите ги следел во друштво на синот Реј и боксерот Флоид Мејвотер во првиот ред па не успеал да ги одбегне папараците… Џек Николсон со децении ја носел титулата на холивудски заводник но се чини дека на тоа му дошол крај. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сакале да го погребаат момчето кога сфатиле дека се случува нешто чудно

Сакале телото на момчето (24) да го префрлат во ковчег, но тогаш сфатиле дека тој сеуште дише… Ожалостеното семејство баш планирало да го погреба 24. годишниот Ватсон Френклин Мандујана Доротео кој починал после компликации на стоматолошка операција, кога забележале дека се случува нешто чудно. Сакале телото на момчето (24) да …

Повеќе »

Вили Вебер: Кажете ја вистината за Михаел Шумахер!

Поранешниот, долгогодишен, менаџер на Михаел Шумахер, Вили Вебер, повторно го критикуваше семејството на седумкратниот светски шампион обвинувајќи го дека ја кријат вистината за состојбата на Германецот. Вебер, кој го предводеше Шумахер до врвот во Формула 1, во меѓувреме го направи еден од најбогатите европски спортисти, вели дека фановите заслужуваат повеќе. …

Повеќе »

(ФОТО) Очајнички потег на семејството Шумахер: Последна шанса за Михаел!

Кон крајот на декември 2013. година седумкратниот светски првак на Формула 1, Михаел Шумахер (48) доживеал тешка несреќа на скијање во Франција. Паднал, удрил со главата во камен, а преживеал само затоа што носел кацига. Но, повредите на мозокот биле претешки, Шуми и понатаму е парализиран, не може да зборува… …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ѕвезда на „Вовед во анатомија“ преплашена од операција на тумор во мозокот

Кејт Волш која во славната серија „Вовед во анатомија“ ја играла др Едисон Монтгомери, пред две години дознала дека има тумор во мозокот. Глумицата која сега има 49. години, постојано се чувствувала исцпрена и забележала дека потешко се служи со левата рака. Во јуни 2015 отишла на детален лекарски преглед …

Повеќе »