Tag Archives: опасности

Астро предупредување: Деновите до 23. декември се пресудни за 3. знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Владеењето на Стрелецот трае до 23. декември, а на некои знаци на Зодијакот, Сонцето во овој авантуристички знак нема да им донесе среќа. Јупитер, планетата на изобилство, раст и …

Повеќе »

Сушењето алишта во станот е опасно за здравјето, знаете ли зошто?

Идеално е алиштата да се сушат на свеж воздух, дури и кога надвор е минус. Тие прво ќе се заледат, па исушат, но и при таквиот начин на сушење морате да внимавате на нешто… Сушењето алишта, преку зима, во затворен простор го крева нивото на влага за 30 проценти. Тоа …

Повеќе »

(ФОТО) Славната манекенка хоспитализирана во петти месец на бременост поради обилно крварење

34-годишната славна манекенка Криси Тајген е хоспитализирана во петтиот месец од бременоста поради обилно крварење од плацентата, пишува Entertainment Tonight. Ова е нејзина трета бременост, а претходно зборуваше за компликациите со кои се соочуваше последните месеци. Во неделата навечер, таа станала од болничкиот кревет и ги известила своите придружници дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Порака за младите: Во овие 40 секунди ќе сфатите каков хорор е коронавирусот ако не ги почитувате мерките!

Дел од коментарите се дека ова видео е многу морбидно и брутално. Останатите коментираат дека ова е единствен начин да се допре до младите! Предизвикот на сите држави е да пронајдат соодветен начин да се допре до младите и до нивната свест. Мариано Урало, социолог од мадридскиот универзитет, тврди дека …

Повеќе »

КОВИД 19 ЈА НАПАЃА НАЈСЛАБАТА ТОЧКА ВО ТЕЛОТО НА МЛАДИТЕ ПАЦИЕНТИ: Опасниот вирус може да убие ако не се открие на време!

Луѓето на возраст над 20 години исто така имаат потешка клиничка слика, а кои и не знаат дека работата на некој нивент орган е нарушена сè додека новиот вирус не го ослабне целиот нивен организам. Деновиве на Балканот (Хрватска, БИХ, Србија…) расте бројот на луѓе со корона, а добар дел …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ НА НАСА – ПУШТЕТЕ ЈА КОРОНАТА, ЕВЕ ШТО НИ СЕ ПРИБЛИЖУВА ОД ВСЕЛЕНАТА: Каде што ќе екпслодира овој астероид ќе биде полошо од Хирошима!

Астероид што оди во орбитата што го пресекува патот на Земјата, наскоро ќе и се приближи на планетата. Врз основа на информациите собрани од НАСА, астероидот е доволно голем за да создаде голема експлозија во атмосферата – ако заврши со судир со планетата. Астероидот кој се приближува, во моментот го …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мистериозен остров на кој никој не смее да дојде веќе 20. години

Го затвориле пред 20. години, останале само урнатини, а од непосакуваните гости го чува обезбедување Дизни Светот се рекламира како место за чуда, возбуда и магија, но постои тајна страна на Дизни што компанијата не сака јавноста да ја види. На официјалната карта на Дизни Светот има празна зелена маса …

Повеќе »

BMW итно повлекува 230.000 автомобили: Издале предупредување поради голема опасност!

Поради опасност од пожар баварскиот автомобилски гигант BMW ќе повлече 230.000 возила од целиот свет, опремени со четирицилиндрични дизел мотори. BMW го проширил бројот на возилата во повлекувањето. Целата акција била покрената уште минатата година а сега се зафатени уште повеќе возила. Проблемот бил во системот на издувните гасови, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) БИЗАРНО – ОВОЈ ОСТРОВ МОЖЕ ДА „ГО УБИЕ“ ПОЛОВИНА СВЕТ: На него се наоѓа лабораторија во која се ПРОИЗВЕДУВААТ најсмртоносните вируси!

Институтот „Фридрих Лофлер“ во Германија е една од четирите најдобри институции, со највисоко ниво на безбедност, каде што секојдневно се произведуваат и тестираат смртоносни вируси. Оваа лабораторија не само што е затворена за јавноста, туку се смета и за најопасна во светот, а за да пристапите до малиот остров Римс …

Повеќе »