Tag Archives: опасности

КОВИД 19 ЈА НАПАЃА НАЈСЛАБАТА ТОЧКА ВО ТЕЛОТО НА МЛАДИТЕ ПАЦИЕНТИ: Опасниот вирус може да убие ако не се открие на време!

Луѓето на возраст над 20 години исто така имаат потешка клиничка слика, а кои и не знаат дека работата на некој нивент орган е нарушена сè додека новиот вирус не го ослабне целиот нивен организам. Деновиве на Балканот (Хрватска, БИХ, Србија…) расте бројот на луѓе со корона, а добар дел …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ НА НАСА – ПУШТЕТЕ ЈА КОРОНАТА, ЕВЕ ШТО НИ СЕ ПРИБЛИЖУВА ОД ВСЕЛЕНАТА: Каде што ќе екпслодира овој астероид ќе биде полошо од Хирошима!

Астероид што оди во орбитата што го пресекува патот на Земјата, наскоро ќе и се приближи на планетата. Врз основа на информациите собрани од НАСА, астероидот е доволно голем за да создаде голема експлозија во атмосферата – ако заврши со судир со планетата. Астероидот кој се приближува, во моментот го …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мистериозен остров на кој никој не смее да дојде веќе 20. години

Го затвориле пред 20. години, останале само урнатини, а од непосакуваните гости го чува обезбедување Дизни Светот се рекламира како место за чуда, возбуда и магија, но постои тајна страна на Дизни што компанијата не сака јавноста да ја види. На официјалната карта на Дизни Светот има празна зелена маса …

Повеќе »

BMW итно повлекува 230.000 автомобили: Издале предупредување поради голема опасност!

Поради опасност од пожар баварскиот автомобилски гигант BMW ќе повлече 230.000 возила од целиот свет, опремени со четирицилиндрични дизел мотори. BMW го проширил бројот на возилата во повлекувањето. Целата акција била покрената уште минатата година а сега се зафатени уште повеќе возила. Проблемот бил во системот на издувните гасови, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) БИЗАРНО – ОВОЈ ОСТРОВ МОЖЕ ДА „ГО УБИЕ“ ПОЛОВИНА СВЕТ: На него се наоѓа лабораторија во која се ПРОИЗВЕДУВААТ најсмртоносните вируси!

Институтот „Фридрих Лофлер“ во Германија е една од четирите најдобри институции, со највисоко ниво на безбедност, каде што секојдневно се произведуваат и тестираат смртоносни вируси. Оваа лабораторија не само што е затворена за јавноста, туку се смета и за најопасна во светот, а за да пристапите до малиот остров Римс …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕЖОК ПЕРИОД ЗА СЛАВНИОТ ГЛУМЕЦ – МИСЛЕВ ДЕКА НЕМА ДА ПРЕЖИВЕАМ: Алек Болдвин искрено за тешката болест со која се соочува!

Славниот актер со години се бори со злобна хронична болест придружена со болни симптоми… Лајмската болест е сериозна заразна болест која може да доведе до сериозни компликации. Освестеноста за Лајмското заболување е во пораст поради многуте познати личности кои страдаат од тоа. Алек Болдвин е еден од оние кои со …

Повеќе »

(ФОТО) Планирате да спиете покрај вентилатор? Размислете уште еднаш!

Спиењето со клима навистина не е добра идеја, а ништо подобро нема да минете ниту ако одлучите да спиете со вклучен вентилатор во спалната соба. Многумина последните денови користат вентилатори и заледена вода да ја разладат собата пред спиење, но вентилаторот, баш како и климата не е добар за здравјето. …

Повеќе »

(ФОТО) Бесна мајка покажала зошто децата би требало да ги одбегнуваат просториите за пушачи!

Џакинта Ли Џој минатата недела наумила синот да го одведе на концерт, а се’ се претворило во вистинска катастрофа. Имено, додека настапувал бендот „Sons of Zion“, нејзиниот осумгодишен син Рајли почнал да кашла. „Кажано е дека пушењето е забрането, но одеднаш сите извадија марихуана и цигари. Тој има астма па …

Повеќе »

Не пушете блиску до деца – ниту повремено: Сериозно го нарушувате нивното здравје

Дури и ако само повремено палите цигара блиску до деца го загрозувате нивното здравје во подоцнежна возраст,потврдила новата студија… При тоа не е важно дали тоа го правите редовно или само повремено. Научниците во Финска 26. години го следеле здравјето на децата чии родители биле пушачи. Кај таа популација на …

Повеќе »