Tag Archives: опасност

Денеска, дури три астероиди ќе поминат покрај Земјата, НАСА пред два дена забележала само два од овие три

Денес три астероиди ќе поминат покрај Земјата. Двата биле забележани пред само два дена. Во моментов НАСА следи три вселенски тела близу Земјата (НЕО) кои треба да пролетаат покрај нашата планета во среда. Загрижувачки е фактот што дури два од овие три предмети биле забележани минатиот викенд, што повторно го …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДАЛИ Е ТОА ЉУБОВ – Момче од Русија претерало: Сакал да ја запроси девојката а наместо прстен и подготвил УЖАСНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ!

Момчињата обично сакаат да ја воодушеват девојката со гестот кога подготвуваат романтична веридба. Меѓутоа, ова момче од Русија претерало. Многу жени ниту малку не би се израдувале со тоа што тој и го понудил на својата свршеница. Снимката настаната во Русија покажува дека е организиран напад „со грабнувачи“ кои носеле …

Повеќе »

(ФОТО) Внимавајте што им купувате на децата: На ќерките им купила играчка и се згрозила од тоа што го нашла во неа!

Млада мајка била шокирана кога во плишаната играчка која ја купила за своите ќерки пронашла жилет… Шенон Брендон во локалната продавница купила плишан нилски коњ за своите ќерки Хјди (1) и Ава (2), а дека нешто со него не е во ред забележала кога постарата ќерка и се пожалила дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најсмртоносно езеро на светот: Преку ноќ убило 1.700 луѓе

Околу вулканското езеро Ниос во Камерун, старо 400. години, со децении кружеле митови дека во него живеат лоши духови. Катастрофата која се случила на 21. август 1986. година во очите на локалното население ги потврдила тие легенди. Станува збор за една од најневеројатните природни катастрофи која убила 1.746 луѓе и …

Повеќе »