Tag Archives: опасно

(ВИДЕО+ФОТО) Научници: Бурата која го погоди Пекинг не била песочна туку нешто полошо!

НЕВРЕМЕТО што, пред неколку дена, го покри Пекинг со кафено-портокалова боја не било песочно, односно онаа што пренесува честички од песок, туку бура од прашина. Ова може да звучи како незначителна разлика што им е важна само на геолозите, но големината на честичките игра голема улога во здравјето на жителите. …

Повеќе »

Жените кои го имаат овој облик на телото се во поголема опасност да заболат од рак!

Истражувањата покажуваат дека жените со облини се особено ризична категорија за одредени видови на рак. Ова особено се однесува за оние кои се „појаки во струкот“ бидејќи маснотиите на стомакот можат да доведат до некои болести. Жените со тело во форма на јаболко имаат 50. проценти поголема веројатност да развијат …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕНАДЕЈНО СЕ ОТВОРИЛА ДУПКА НА ПАТОТ – За малку ќе настрадале неколку луѓе!

Тие едвај се спасиле од трагичниот крај на вечерта Ова не е прв, и за жал веројатно не е последен пат, да се случи вакво нешто на патиштата во Кина. Надзорните камери го овековечиле моментот кога дел од локалниот пат одеднаш исчезнал. Поточно, дупката го проголтала асфалтот и скоро мотоциклистот, …

Повеќе »

(ФОТО) АПЕЛ ОД ЕДНА МАЈКА: „Внимавајте со што си игра вашето дете во кадатаза да не поминете како ние!“

Малиот Бејлор во кадата си играл со играчки и, иако неговата мајка, писател и новинар, редовно ги чистела тие играчки, тој добил сериозна инфекција на очите и за малку ќе ослепел. Еден Стронг, мајка на три деца, неодамна објаснила како и’ претходно била свесна колку лесно се собира мувла во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ќе ви биде доста интернет за денес кога ќе видите каде секси Русинката се качува за совршено селфи

Ангела Николау, руска самоука фотографка која се прославила со „најопасните селфи фотки на интернет“ нашла дечко кој е подеднакво „луд“ и сега заедно се качуваат стотина метри во воздух во потрага по совршено селфи. View this post on Instagram New video on our YouTube channel. Full version by link in …

Повеќе »

Лукот може да биде опасен а не здрав ако имате некои од овие шест проблеми

Ако сте на терапија не би требало да земате лук без претходна консултација со лекар. Според бројни студии, активното конзумирање на лук ги опушта крвните садови и го намалува крвниот притисок. Многу е ефикасен во намалувањето на нивото на холестерол (ЛДЛ). Го јакне имунолошкиот систем и е корисен за лекување …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Поради видео за малку ќе го загубел животот:„Никогаш не сум бил толку блиску до смртта!“

Интернет-sвездата Џејсон Кларк го довел во опасност својот живот додека снимал видео клип. Кларк има повеќе од 400.000 следбеници на социјалната мрежа „Тик Ток“, а тој на Инстаграм објавил дека скоро починал додека се обидувал да плива под замрзнатото езеро. Во еден момент, тој дури се гледа очајно како се …

Повеќе »

(ФОТО) На главата на бебето се појавило мозолче, што било знак на опасен вирус

Загрижената мајка го прашала лекарот за состојбата на нејзиниот син, но докторот ја уверил дека станува збор за егзема и дека не мора да се грижи. Не бакнувајте го бебето на лицето – е главно правило при посета на новороденче. Знаеме дека малите бебиња се слатки, но не е вредно …

Повеќе »

(ФОТО) МИСТЕРИОЗНО ЕЗЕРО во кое мештаните „гледаат спас“

Езерото што лежи на исто место со милениуми привлекува многумина, но пристапот до неговиот брег е забранет … Јапонското езеро Масу се наоѓа во Националниот парк Акан-Масу во северниот дел на земјата и се смета за свето од народот Аину. За жал, пристапот до брегот на езерото не е дозволен …

Повеќе »