Tag Archives: опасно

Совет од кардиолог: Доколку почувствувате БОЛКИ ГО ГРАДИТЕ, НИКОГАШ не смеете да го правите ова

Болката во градите може да биде многу опасна Болката во градите најчесто се толкува како сигурен знак за срцев удар, но овој знак може да укаже и на многу други болести и состојби. Бидејќи кардиоваскуларните болести се најчести во целиот свет и огромен број луѓе умираат од срцев удар секоја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Драма на снимањето на „Тринаесет животи“ – Колин Фарел: „Беше страшно“, Виго Мортенсен имал напад на паника

Изгледа никој не се забавувал на снимањето на „Thirteen Lives“. „Со еден збор, беше застрашувачко. Страшно“, изјавил 46-годишниот ирски актер Колин Фарел за Entertainment Tonight на премиерата на филмот додека го опишувал искуството. Филмот на режисерот Рон Хауард зборува за вистинското спасување на десетина момчиња и нивниот фудбалски тренер кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАШЕН МОМЕНТ СНИМЕН НА КАМЕРА! Огромна ајкула скока од морето на само неколку метри од децата: „Ова е БОЛНО!“

Уште една огромна ајкула е видена оваа недела по серијата напади! На социјалните мрежи се појави неверојатно видео, а луѓето останаа шокирани од ваквото однесување на морскиот ѕвер! На него се гледа огромна ајкула која скока од океанот и се врти како делфин кој прави трик. Тоа беше снимено од …

Повеќе »

(ФОТО) ЖЕНКА ПИТОН НА ФЛОРИДА ВО СТОМАКОТ КРИЕЛА ТАЈНА: Еве што имал рептилот долг 5,5 метри и 100 килограми за последен оброк

Остатоците од последниот оброк се пронајдени во стомакот на бурмански питон, а според пронајдените копита станува збор за елен.Змија од 5,5 метри и речиси сто килограми била фатена во Еверглејдс во декември минатата година, но ја чувале во замрзнувач до април. Тие сега објавија фотографии и детали од најголемиот улов …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче застанало на работ од базенот, а потоа имало ДРАМА: Следниот МОМЕНТ бил клучен!

Молскавичната реакција на мајката ја спречила несреќата… На социјалните мрежи се шири вирално видео од драмата покрај базенот, која имаше среќен крај, иако можела да заврши фатално. На него се гледа мало момче кое стои на самиот раб на базенот, а потоа во еден момент решава да скокне во водата …

Повеќе »

Принцот Хари и Меган Маркл едвај се спасиле – нивниот авион го погодил гром

Приватниот авион на Меган Маркл и принцот Хари во 2018. година бил погоден од гром, а штетата на авионот била толку голема што едвај го поправиле. Меган Маркл и принцот Хари еднаш, во текот на летото, едвај се спасиле живи. Кралската двојка летала за Амстердам на забава кога луксузниот „dasault …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПУТИН АКТИВИРАЛ ТЕРМОБАРИЧНО ОРУЖЈЕ? Светот е во страв, тоа би предизвикало уништување од невидени размери, Русија не се огласува!

Руското Министерство за одбрана потврдило дека Русија го користела вооружениот систем ТОС-1А во Украина, кој користи моќ на термобарични ракети. – Министерството за одбрана на Русија ја потврди употребата на вооружениот систем ТОС-1А во Украина. TOС-1A користи термобарични ракети, создавајќи запаливи и експлозивни ефекти – објавило британското Министерство на Твитер. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ’ ЗА УБАВИНА – ПОПРВО БИ УМРЕЛА ОКОЛКУ БИДАМ ГРДА: Бизарен ТРЕНД ОД ИНТЕРНЕТ ПО КОЈ ДЕВОЈКИТЕ ПОЛУДЕА, А МОЖЕ СЕРИОЗНО ДА ИМ ГО ЗАГРОЗИ ЗДРАВЈЕТО!

За неколку месеци ќе ја замениме позатворената зимска гардероба, со летната, разлетана, која открива значително повеќе кожа. Соодветно на тоа, многу девојки ширум светот сакаат да бидат подготвени за преминот од студената во топлата сезона – со бронзен тен, поради што веќе почнуваат со солариуми. Сепак, иако е познато дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ ДРАМАТИЧНИ ВИДЕА ОД ИНДОНЕЗИЈА: Вулканот Семеру исфрла пепел 12. километри во небото! Преплашените мештани бегаат…

Страшна глетка е снимена во Индонезија. На планината Семеру, вулканот исфрла пепел дури на 12. километри во небото, додека преплашените локални жители бегаат, спасувајќи си ги животите. BREAKING: Large eruption at Indonesia's Mount Semeru pic.twitter.com/UO78ZekatP — BNO News (@BNONews) December 4, 2021 Драматична снимка го покажува локалното население како бега …

Повеќе »