Tag Archives: опасни

(ВИДЕО) МЛАДИТЕ АВСТРАЛИЈЦИ „ПОЛУДЕЛЕ“ ПО НОВ ВИД ЦИГАРИ Надлежните предупредуваат: Престанете веднаш, опасно е!

Австралиските тинејџери кои користат е-цигари кои предизвикуваат зависност се повикани веднаш да престанат да ги користат. „Вејпинг“ во последниве години почнал да се шири низ земјата, а илјадници тинејџери се видени насекаде како држат „моливи“ во јаки бои. И покрај забраните, илјадници пенкала се продаваат ширум земјата секој ден, пишува …

Повеќе »

Добро внимавајте после раскинувањето: Овие ТРИ хороскопски знаци се најголемите осветници!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Раскинувањето не е пријатно за никого, иако многумина на крајот го прифаќаат и продолжуваат со својот живот. Од друга страна, постојат три знаци на Зодијакот кои, доколку се емотивно …

Повеќе »

Оваа популарна храна ги намалува висцералните маснотии, најопасни за здравјето

Добро е да се знае која храна може директно да влијае на составот на телото и да игра улога во намалувањето на висцералното масно ткиво… Сте ја слушнале изреката – вие сте она што го јадете. Ова е особено точно кога станува збор за висцерална маст. Висцералната маст е еден …

Повеќе »

ОТКАЖЕТЕ СЕ ОД НИВ ПОРАДИ ЗДРАВЈЕ – ОНКОЛОЗИТЕ ВЕ МОЛАТ ОД ИСХРАНА ДА ГИ ИСФРЛИТЕ ОВИЕ 7. НАМИРНИЦИ: Причинители на многу болести па и рак!

Оваа храна може да го носи епитетот „ѓубре“, што потенцијално предизвикува малигнитет. Во денешно време, многу е тешко да се најдат навистина здрави производи на полиците на продавниците. Секој ден има се повеќе штетни производи, кои се произведуваат на начин што ја одржува свежината и атрактивниот изглед што е можно …

Повеќе »

Ова се 5. најборбени знаци во Зодијакот: Посебно бидете внимателни со еден!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Секој хороскопски знак го искажува својот гнев на различни начини. Некои се полути од другите, па затоа не е добро да влезете во конфликт со нив. Ако не сакате …

Повеќе »

Овие шест намирници се отров за организмот!

Дали знаевте дека одредени намирници можат да предизвикаат вистинска катастрофа во организмот Зачувајте го вашето здравје и отстранете ги од менито намирниците што можеби ви се допаѓаат, но се опасни за вашето тело. Погледнете кои се тие што можат да доведат до неплодност или срцеви заболувања. 1. Пилешки крокети и …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОСЛЕ ОВА ЌЕ СПИЕТЕ СО ЕДНО ОТВОРЕНО ОКО: „Ништо, госпоѓо, најдобро ви е до темел да ја запалите куќата…!“

Мајка од Сиднеј снимила вистински хорор кој се одвивал на sидовите од спалната соба на нејзината ќерка… Клаудија Домроуз од Австралија неодамна во собата на нејзината ќерка пронашла сцена со која се следува крвта. Имено, околу 20 пајаци се собрале во аголот од собата, а таа успеала да ја сними …

Повеќе »

Во светот постојат неколку нови соеви, но постојат две јасни закани: Б117 и Б351, еве и зошто!

Првата закана се вика Б117, откриена е во Англија во декември 2020 година, најновите истражувања покажуваат дека е за 70% позаразна и 30% посмртоносна, а се проширила во 70 земји низ светот, а ја има и кај нас. Во светот се појавија нови видови на коронавирус, и повеќе видови на …

Повеќе »

(ВИДЕО) „МОЛЊА“ од длабочините: Во Амазон откриена електрична јагула која со 860 волти „пржи“ се околу себе!

Во водите на Амазон се порнајдени два нови ида на електрични јагули, од кои едниот – Електрофорес волтај, е во состојба да генерира електричен напон со рекордни 860 волти! Shocking news: world's most powerful electric eel found in Amazon https://t.co/l2WQPer91F — The Guardian (@guardian) September 11, 2019 Откриени се нови …

Повеќе »