Tag Archives: олеснување

Доаѓа олеснување: Меркур повеќе не е ретрограден и ќе им донесе среќа на овие знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… МЕРКУР денеска почнува директно да се движи, што е одлична вест за сите знаци. Неговото ретроградно патување низ знакот Јарец траеше од 29. декември до 18. јануари, а тој …

Повеќе »

Денес е најдепресивниот ден во годината. Еве како да го „преживеете“!

ДЕНЕС е најдепресивниот ден во годината. Таканаречениот Син понеделник е основан во 2005 година кога психологот Клиф Арнал, кој е специјализиран за сезонски афективни нарушувања, открил дека третиот понеделник од првиот месец бил најлошиот ден во неговиот календар. „Прво од мене беше побарано да го смислам денот што мислам дека …

Повеќе »

Марс утре престанува да биде РЕТРОГРАДЕН, а овие знаци конечно ќе можат да ЗДИВНАТ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Марс влезе во Близнаци на 20 август 2022 година и ќе остане таму до 25 март 2023 година. Ова е невообичаено долго време што оваа планета може да го …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕКОГАШ СЕ ЗАЕДНО – Семејството на Брус Вилис не се одвојува од актерот: Иако состојбата му се влошува, се надеваат на чудо!

Холивудската ѕвезда Брус Вилис во март оваа година објави дека става крај на својата повеќедецениска кариера откако му беше дијагностицирана афазија. Иако неговата состојба со текот на времето само се влошува, неговото семејство ужива во секој момент со него и „се надева на чудо“. Откако актерот ја откри борбата со …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕДВИДУВАЊА НА ПОЗНАТИОТ АСТРОЛОГ ТАМАРА ГЛОБА: Каква ќе ни биде 2023. година и кога ќе стане полесно?

Сите оние кои го сакаат езотеризмот слушнале за Тамара Глоба, популарен астролог. Нејзините пророштва се остварија многу пати, поради што таа се здоби со почит во светот. Тамара Глоба вака ги предвиде настаните во 2023 година: „До крајот на летото 2022 година, повторно ќе започне прилично активен период, кој ќе …

Повеќе »

Дали сте чувствителни на ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО? Овие шест совети можат да ви помогнат да ја намалите непријатноста

Ако сте метеоропат, овие совети можат да ви помогнат да ги ублажите главоболките и другите тегоби Главоболки, гадење, вртоглавица, ревматски болки, несвестица, мигрена – овие симптоми можат да бидат предизвикани од многу причини, но ако забележите дека најчесто се појавуваат кога времето и температурата се менуваат нагло – најверојатно сте …

Повеќе »

ТРИКОВИ НА ДОМАЌИНКИТЕ – Бебешката пудра ги решава најлошите проблеми во куќата: Еве за што можете да ја користите

Колку и да звучи неверојатно, пудрата за бебиња е совршен лек за неколку домашни проблеми Популарната беби пудра има многу поширока примена од основната, односно првенствено нега на кожата за бебиња и генерално возрасни кои страдаат од воспаление на кожата. Некои го нарекуваат талк, некои бебешка пудра, разликата е само …

Повеќе »

Можете да го спречите нападот на паника без лекови: Трикот со броење е најефикасен!

Покрај палпитациите на срцето, пецкањето во двете раце и чувството дека не можете да здивнете се јасни показатели дека треба да се консултирате со лекар или психотерапевт, подолу ви претставуваме како што побрзо да откриете напад на паника, а потоа и која е „прва помош“ додека не посетите стручно лице. …

Повеќе »

Сè повеќе луѓе боледуваат од СИНДРОМ НА СОГОРУВАЊЕ: Работата може да ве доведе до оваа состојба!

Стресниот живот може да доведе до овој синдром Синдромот на исцрпеност е резултат на сè позафатен живот – ако имате многу обврски, хронично сте под стрес, постојано напнати и имате премногу рокови кои брзате да ги исполните, лесно може да се случи да се „согорите“. Овој синдром е синоним за …

Повеќе »