Tag Archives: олеснувања

(ВИДЕО) ОВИЕ ДЕЛОВИ ОД ЕУ ПЛАНИРААТ ПОПУШТАЊЕ НА МЕРКИТЕ: „Мораме да мислиме на економијата и на психолошкиот аспект!“

Австрија, Данска и шпанската престолнина најавиле олеснување на мерките против ковид-19, иако остатокот од Шпанија и Европа воведуваат построги мерки за борба против третиот бран на инфекцијата. Австрија следната недела ќе го олесни заклучувањето и ќе премине на полициски час и ќе ги отвори училиштата, продавниците, музеите, галериите и зоолошките …

Повеќе »

Италијанците честат!„Дојдете на Сицилија, ние покриваме дел од трошоците на летувањето!“

Со цел земјата да се опорави, италијанската влада бара нови начини за привлекување туристи Поради вирусот корона, Сицилија изгубила повеќе од милијарда евра приходи од туризам и била принудена да измисли нов план за привлекување туристи. Регионалната влада ќе покрие половина од трошоците за летовите, како и една третина од …

Повеќе »

(ФОТО) Интервју: Фани Коровешовска: Хроно девојка која истопи 54 килограми и ужива во животот!

Фани Коровешовска е обична девојка на 35. годишна возраст, дипломиран и магистриран правник, вработена, забавна. Девојка што го сака и живее животот сто на саат, а од неодамна и ХРОНО ДЕВОЈКА… Среќна е кога е окружена со луѓе, ужива да се дружи, си ја сака работата, едноставно му се радува на …

Повеќе »