Tag Archives: октомври

(ФОТО) Се жени Рафаел Надал: На скапата свадба ќе дојде и шпанскиот крал!

Шпанските медиуми пишуваат дека познатиот тенисер и Марија пред олтарот ќе застанат на 19. октомври, во малечкото гратле, Поленси на брегот на Шпанија. Еден од најпознатите шпански тенисери, Рафаел Надал (33) во јануари, после 14. години врска, ја запросил девојката Марија Перелло (31). Се шушкало дека двојката ќе се венча …

Повеќе »

Доаѓа невообичаено топол бран во државава: Искористете го топлиот викенд!

Македонија повторно дочека топол бран па последниот викенд од октомври ќе ни донесе високи и пријатни температури за овој период од годината. Од денес под влијание на јужно воздушно струење ќе има значително затоплување на времето па така во следните денови температурите ќе бидат натрпосечно високи и ќе се искачуваат …

Повеќе »

Октомври ќе им го „здебели“ паричникот на овие хороскопски знаци

Нов месец, нови можности за некои во зодијакот да имаат финансиски поволен месец. Ѕвездите пак најавуваат дека октомври ќе им ги „здебели“ паричниците на овие знаци… Близнаци На 13 октомври планетите може да донесат вложување на поголема енергија да ги задржите односите хармонични, или пак едноставно нервозни ситуации поради други …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сите зборуваат за приказната на згодниот глумец и контроверзната пејачка

Сестраната музичарка Лејди Гага оваа година првпат ќе ја видиме во главна филмска улога и тоа во филмот „Ѕвездата е родена“ во кој партнер и е холивудскиот заводник Бредли Купер. За филмот се зборува веќе некое време, а конечно се појавил и првиот трејлер. Интересно е дека станува збор за …

Повеќе »

За награди од 26.500 евра на „Макфест“, натпреварувачите ќе пеат на матрици

Најстариот македонски фестивл си го враќа првобитниот термин за одржување, во октомври, но и изведбите на матрица… Организаторите на традиционланиот фестивал „Макфест“, во март соопштија дека повторно го враќаат терминот на одржување во месец октомври, така што трите фестивалски вечери ќе се одржат на 5., 6. и 7.ми октомври. Во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Во Скопје STING доаѓа заедно со својот син Joe Sumner

На претстојниот концерт во ВИП арената „Борис Трајковски“ во Скопје, легендата на светската рок сцена STING ќе настапи со своите долгогодишни соработници, гитаристите Dominic Miller и Rufus Miller, тапанарот Josh Freese, а негов специјален гостин ќе биде неговиот син, Joe Sumner. Joe Sumner е син на STING (Gordon Sumner) од …

Повеќе »