Tag Archives: охрид колинг

Се очекува ARMIN VAN BUUREN во сабота во Охрид да „собере“ над 15.000 посетители!!!

Овогодинешното издание на ОHRID CALLING е досега најуспешно фестивалско издание на сите времиња во Mакедонија. На првиот ден на навистина грандиозното шоу на DIMITRI VEGAS & LIKE MIKE присуствуваа повеќе од 10.000 посетители, а според досегашната продажба на резервации и слично, се очекува во сабота, на завршниот настап на фестивалот …

Повеќе »

И’ Jax Jones na Ohrid calling 2018 – можност за бесплатен влез!

„Авалон“ го најавува настапот на една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02. август, помеѓу големите фестивалски настапи на Dimitri Vegas & Like Mike (на 01. август) и Armin van Buuren (на 04. август). Токму поради тоа, Авалон …

Повеќе »

ЛЕГЕНДАРНИОТ ARMIN VAN BUUREN- ВТОР ХЕДЛАЈНЕР НА OHRID CALLING 2018!

Авалон продукција со задоволство информира дека еден од навистина најдобрите и најголеми диџеи на светот на сите времиња АRMIN VAN BUUREN ќе биде вториот хедлајнер на неверојатно атрактивното издание на OHRID CALLING 2018 година! Како што веќе најавивме, првите хедлајнери на OHRID CALLING 2018 се Dimitri Vegas & Like Mike …

Повеќе »

AXWELL & INGROSSO и DIMITRI VEGAS & LIKE MIKE- ХЕДЛАЈНЕРИ НА SKOPJE CALLING и OHRID CALLING 2018!!!

Водечките тандеми на електронската музичка сцена (не само последниве неколку години, туку и денес), Axwell & Ingrosso и Dimitri Vegas & Like Mike, доаѓаат за прв пат не само во Македонија, туку и во регионот, идното лето во 2018-та година, и тоа: Axwell & Ingorsso како хедлајнери на Skopje Calling …

Повеќе »