Tag Archives: официјално

(ВИДЕО+ФОТО) Новак, тајно снимен во Марбеља, ова фрла ново светло на неговото заминување за Австралија

Новак Ѓоковиќ заминал во Марбеља, која често е негова база пред да оди на големи турнири. Неговите фанови се надеваат дека тоа ќе биде така и сега и дека од Марбеља ќе замине во Австралија за да го нападне 21. Грен слем во кариерата. Обожавателите тајно го снимиле Новак, кој …

Повеќе »

(ФОТО) ОФИЦИЈАЛНО – Кристијано Роналдо е нов играч на Манчестер Јунајтед!

„Официјално, Кристијано Роналдо му се придружи на Манчестер Јунајтед, се вели во официјалното соопштението на клубот. Тој се врати“, пишува покрај фотографијата која Кристијано ја објави на својот профил. View this post on Instagram A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano.ronaldo7_) На својот профил на Инстаграм се огласи и Манчестер …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лионел Меси и’ официјално во Париз!

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси официјално е претставен како ново засилување за ПСЖ. Неговиот татко Хорхе прво отпатува за Париз, кој на прашањето од медиумите дали се согласил да соработува со ПСЖ, кратко одговорил: „Да“. Аргентинецот се согласил на двегодишен договор со опција за продолжување на уште една сезона. Меси ќе …

Повеќе »

Погледнете хит снимка: Обезбедувањето на влезот на стадионот не го препознало Роналдо

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО импресивно го отвори Еврото каде Португалија ја брани титулата. Тој ги предводеше до победа од 3:0 постигнувајќи два гола и соборувајќи три големи рекорди. Капитенот на Португалија стана првиот играч во историјата кој играл на пет различни Европски шампионати, а патем стана и првиот што постигнал барем по …

Повеќе »

(ФОТО) ПОДГОТВЕНА ЗА НОВ БРАК – Не можело да мине во тајност: Џенифер Лопез и Алекс Родригез конечно ја прославиле свршувачката!

Датумот на свадбата на латиновата дива и поранешна бејзбол ѕвезда се чини дека се приближува. Иако официјалниот термин сè уште не е познат за јавноста и идните младенци не сакаат да го откријат, станува се повеќе јасно дека овој настан ќе се случи наскоро. Џенифер Лопез и Алекс Родригез минатиот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Официјално: Зинедин Зидан е нов тренер на Реал Мадрид!

Шпанскиот клуб го потврдил враќањето на легендарниот Французин. Зинедин Зидан е нов тренер на Реал Мадрид. Тоа го потврдил и кралскиот клуб на нивната службена страница, во вечерните часови откако шпанските медиуми „откриле“ уште во текот на раното попладне. Челните луѓе на европскиот првак одлучиле да му се заблагодарат на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Усеин Болт и’ официјално фудбалер

Светскиот рекордер во спринт, Усеин Болт, само шест месеци откако се простил од атлетиката, најавил дека ќе започне фудбалска кариера. Јамајчанинот на Твитер профилот објавил дека во вторник ќе соопшти со кој фудбалски клуб договорил соработка. „Потпишав договор. Се’ ќе биде познато во вторник“ напишал Болт. Освојувачот на осум златни …

Повеќе »

Џастин Бибер и Селена Гомез и’ официјално се заедно

Три години откако раскинале, Селена Гомез и Џастин Бибер на својата врска и дале втора шанса… Извор за Us Weekly потврдил дека двојката е повторно заедно, а веста ја пренеле и другите светски таблоиди. „Селена и Џастин се заедно. Врската на Селена со The Weeknd едноставно се издува и спогодбено …

Повеќе »

(ВИДЕО) О Џеј Симпсон излегол од затвор

О Џеј Симпсон денес е пуштен на слобода, јавуваат светските агенции, повикувајќи се на изјави на гласноговорничката на затворот во Невада. Да потсетиме, уште во почетокот на годината било објавено дека тој би можел да биде пуштен на слобода откако отслужил една третина од казната. Имено после девет отслужени години, …

Повеќе »