Tag Archives: одржување

Зошто веќе утре треба да почнеме да трчаме? Тоа директно влијае на овие четири работи!

Трчањето е омилена вежба за многумина… Трчањето е одличен начин да дојдете во форма, но исто така може да биде од корист за речиси секој дел од нашето тело и да ни го подигне духот. Ако размислувате да започнете со трчање кога ќе прочитате сè за придобивките од оваа активност, …

Повеќе »

(ФОТО) ШЕРОН СТОУН (63) БЕЗ СРАМ ШЕТА ВО БИКИНИ: За да има ВАКВО тело се откажува од ОВА!

Невозможно е генетиката да е одговорна за такво убаво тело во шеесеттите години. Самата Шерон Стоун вели дека се откажува од многу нешта поради вакво тело Шерон Стоун има 63. години и има здраво тело. Но, не било секогаш така. Имено, во 2001. година имала крварење во мозокот, поради што …

Повеќе »

Навики во исхраната кои го зајакнуваат срцето по 50-тата година од животот

Да се ​​има силно срце во педесеттите е клучно, особено затоа што тој витален орган поминува низ големи промени како што стареете. Вашето срце е мускул, што значи дека природно слабее со текот на времето. Исхраната може да ви помогне да го забавите тоа. Постојат одредени намирници и навики во …

Повеќе »

ЗОШТО НЕКОИ ЖЕНИ ВО 50-тите ИЗГЛЕДААТ КАКО ТИНЕЈЏЕРКИ: Строго ги следат овие 5. правила!

Овие цаки ги „бришат“ годините Сите младолики жени имаат една заедничка работа. Тие строго се придржуваат до овие правила. Ако мислите дека е неопходно да одите кај пластичен хирург за да одржите младешки изглед и негувана кожа, се лажете. Сè што е потребно е да ги вклучите овие навики во …

Повеќе »

(ФОТО) Бикси, фризура за сите форми на лице

Боб е многу популарен во последниве години, но една од неговите варијанти – бикси има тенденција да му ја украде славата. View this post on Instagram A post shared by Paloma | Consultora de Imagem (@_palomaabessa) Сите варијанти на познатиот боб се исклучително шик, ни овозможуваат играње и се лесни …

Повеќе »

(ВИДЕО) 23. години не била на фризер, нејзината коса изгледа совршено, а еве како ја одржува

„Користам чешел за расчешлување и тоа го правам многу нежно за да не ја искинам. Понекогаш е малку напорно, но вреди да се вложи напор поради целата радост што ми ја дава долгата коса”, вели таа. „Имав прекрасна коса од раното детство, па престанаа да ми ја шишаат од петгодишна …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈСТАРА МАНЕКЕНКА – Ирис Апфел и во 100. година продолжува да работи бидејќи сака да остане жива

Ако престанав да работам, одамна ќе си заминев, рекла таа… Ирис Апфел, модна икона и декоратерка на ентериер, пред неколку дена со стил го прослави својот 100 роденден. – Повеќе е повеќе, а помалку е здодевно – е мантрата по која легендарната Ирис Апфел се водела цел живот. И покрај …

Повеќе »

СИБИРСКИ ЛИМОН во саксија: Содржи СЕДУМ ПАТ повисока доза на витамин Ц од обичниот лимон!

Ова растение потекнува од централна Кина и Кореја, а со векови се одгледува во Јапонија. Сибирски лимон, латинско име Poncirus trifoliata, од семејството Цитрус. Името сибирски лимон не е дадено по потекло, туку поради фактот што е многу отпорен на ниски температури до -30 C. Затоа, неговото одгледување е можно …

Повеќе »

(ФОТО) Медицински отпад, картонски и пластичен смет расфрлан низ гробиштата во Бутел

Ова е моменталната состојбата на гробиштата во Бутел, во реонот на православните гробови во Алеа 2. Расфрлан медицински отпад помеѓу гробните парцели, искористени шприцеви, игли, стаклени шишенца, амбалажи од антибиотици, гази, памук, шишиња за инфузии… Од другата страна, купишта картонски и пластичен смет и остатоци од исушени гранки до висина …

Повеќе »