Tag Archives: односи

Ноември за три хороскопски знаци носи љубовен земјотрес

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Љубовните врски стануваат посериозни на почетокот на ноември кога Венера преминува во Јарец, што за нас значи да не бараме било кого, туку вистинската личност. По толку многу неодамнешни …

Повеќе »

Дали сте со погрешно лице? Ако одговорите со ДА на овие 6. прашања веднаш прекинете!

Многумина веројатно во еден момент се прашуваат дали се во врска со погрешна личност. Како можете да откриете дали вашиот партнер е идеален или губите време со некој со кого немате многу заедничко? Дали имате некое хоби? Прво, запрашајте се дали сте сè уште посветени на хоби, соништа и интереси …

Повеќе »

(ФОТО) НЕМА ПОВЕЌЕ БРАТСКА ЉУБОВ: „Вилијам е многу вознемирен поради интервјуто со Хари и Меган!“

Иако принцот Вилијам сè уште се надева дека еден ден ќе ја поправи врската со неговиот брат, тоа не изгледа веројатно во моментот. Тој бил лут на Хари за сите коментари што ги кажал во интервјуто со Опра Принцот Вилијам е многу вознемирен од интервјуто што Меган Маркл и принцот …

Повеќе »

ИСКУСТВА – Правилото 3х3 кое ќе ви го спаси бракот!

Родителството ја менува секоја врска Откако минале цел месец испробувајќи го правилото 3х3, парот бил изненаден од тоа колку им се смениле животите, а исто така тврдат дека незадоволството што полека го уништувало нивниот брак исчезнало. Родителството ја менува секоја врска. Времето кое обично го поминувате заедно се претвора во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Секое лице во врска треба да го погледне филмот „Малколм и Мари“

Хит филмот на Нетфликс „Малколм и Мари“ е како театарска претстава. Има само двајца актери, дејството се одвива во една куќа и е снимено во црно-бела техника. Всушност, да не беа главните актери – Зендаја и Џон Дејвид Вашингтон, сè ќе беше како да сте заглавени еден час и 46 …

Повеќе »

(ФОТО) Открила дека сопругот после 15. години брак и рекол дека е хомосексуалец: „Сега сме најдобри пријатели!“

ЖЕНА од Велика Британија чиј сопруг откри дека е хомосексуалец по 15 години брак открила дека го надминала скршеното срце и станала најдобар пријател со бившиот. Каролин Хобди од Северен Јоркшир вчера се појави во шоуто „Steph’s Packed Lunch“, каде зборувала за тоа како го преболела чувството дека целиот нејзин …

Повеќе »

Порака за добар почеток на денот: „Ајде барем еден ден ако немаме ништо добро за кажување да премолчиме и да се сакаме, да шириме љубов…“

„Се што ни треба е љубов“ се вели во една песна…Па зошто тогаш да ја избегнуваме љубовта? За потребата од љубов во ова наше време – невреме на својот профил на Фејсбук пишува и Кристина Петровски Арнаудова: „Мислевме дека ова што ни се случи ќе не направи подобри луѓе, ама всушност …

Повеќе »

(ФОТО) Науката потврдила: На жените најпривлечни им се мажите кои ги уриваат стереотипите

Доколку сакате да го направите вашиот партнер попривлечен, купете ракавици и средства за дезинфекција како подарок изненадување. Научниците откриле дека жените повеќе ги привлекуваат мажите кои ги кршат стереотипите и се активно вклучени во домашните дработи, пренесува Bright Side. Според резултатите од анализата на психолозите Скот Колтран и Микел Адамс …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како е да се живее во кружно село-бајка каде сите жители се свртени едни кон други!

Архитектот на ова село во Данска извел нешто навистина уникатно, но зад многу невообичаеното решение се крие многу јасна цел. Доволен е краток преглед на Брондби Хебеј во близина на Копенхаген за дави биде јасно што го издвојува ова село од другите човечки населби. Буквално, името на ова уникатно место …

Повеќе »