Tag Archives: одмор

(ФОТО) На Рита Ора и здодеало сончањето па го симнала градникот и направила неколку „селфи“

РИТА ОРА ужива на одморот со своето момче Роман Гаврас, а како што откри на Инстаграм, таа е уморна од сончање, па го соблекла горниот дел на костумот за капење и направила неколку селфи. “Серијата од сончање започнува сега. На кој друг сончањето бргу му здодева?” ги прашала фановите покрај …

Повеќе »

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ОДМОР И МОЖНОСТ ЗА ЗАРАЗУВАЊЕ: Дојран преполн со туристи и потенцијални носители на коронавирусот!

Втори август е традиционално денот кога Дојран се полни, во вистинска смисла на зборот, а оваа година за уште поголема навалица придонесе и коронавирусот, односно затворените граници за македонските жители во соседна Грција…     Нашиот фоторепортер „прошета“ по Дојран од фотографиите и’ навистина има што да се види… Сите …

Повеќе »

(ФОТО) Вилијам и Кејт го земале децата, се спакувале и заминале од кралската палата: Еве каде ќе престојуваат до понатаму!

Омилена летна дестинација на идниот крал и неговата сопруга… Принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон ги спакувале своите куфери и ги однеле своите три деца во нивната вообичаена дестинација за одмор – Островот Сили на југозападниот брег на Корнвол. View this post on Instagram The Duke and Duchess of Cambridge …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОДГОТОВКИ И ОДМОР: Новак Ѓоковиќ со семејството во луксузен дом во Марбела

Новак Ѓоковиќ го напушти Балканот за да се повсети на подготовките за новите предизвици во продолжување на сезоната! По краткиот престој во Србија, а подоцна и во Хрватска, тој ја заврши својата балканска турнеја во Босна и Херцеговина, каде неколку дена уживаше во Високо, Требевиќ и Јахорина, по првата посета …

Повеќе »

(ФОТО) Новак Ѓоковиќ со семејството се одмора во Сараево: Посета на пирамидите во Високо!

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, со семејството пристигнал во Сараево, а одморот го започнал во хотелот „Пино“ на Требевиќ, каде го пречека тимот на порталот Klix.ba. Ѓоковиќ неодамна се опорави од коронавирусот, а бидејќи оваа инфекција се појави на турнирот „Адрија Тур“, што тој го организираше, неговото првобитно доаѓање …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЛУКСУЗЕН ОДМОР НА СЕМЕЈСТВОТО НА БАЛИ БЕГ: Фотографиитесо синот од вилата вредна 6. милиони лири ги залудела фановите!

Бурак Озџивит и Фахрие Евџен се еден од омилените познати парови, а фановите со голем интерес го следат секој нивен чекор. Затоа го поздравиле фактот дека убавата Фахрија споделила нова фотографија од нивниот нов син, Каран, на својот Инстаграм профил. View this post on Instagram Babası gibi keskin bakışlım.. 😍 …

Повеќе »

(ФОТО) Будва, љубов која трае

Будва се претвори во летна туристичка дестинација која не смее да се пропушти за сите туристи од регионот, кои по повеќедеценискиот близок однос повеќе не се чувствуваат како да се гости во нашиот град. Доколку сакате само да испиете кафе пред „Могрен“, да прошетате низ Стариот град или во Милочерскиот …

Повеќе »

(ФОТО) Луѓето се мачат да најдат мачка на оваа фотографија: Ја гледате ли Вие?

Мачките се миленичиња што можат многу добро да се вклопат во околината во која се наоѓаат. Тие се во состојба да се качуваат и да скокаат по кујнски елементи и мебел и да спијат во секој агол од домот, така што понекогаш е многу тешко да се најдат. Кејт Хиндс, …

Повеќе »

(ФОТО) Лепа Брена пред 60. роденден покажала неверојатни нозе

Иако во октомври ќе наполни 60. години, Лепа Брена сè уште се обидува да остане во врвна форма, а резултатите се многу видливи. Легендарната пејачка летува во Монако со сопругот Боба Живојиновиќ, а синоќа објави фотографија на Инстаграм на која може да ги „полуди“ нејзините фанови. View this post on …

Повеќе »