Tag Archives: одлуки

(ФОТО) Салма Хаек за борбата против короната: „Повеќе сакам да умрам дома!“

Популарната холивудска актерка Салма Хаек открила дека за малку ќе умрела од коронавирус и дека „лекарите ја молеле да оди во болница затоа што била многу лошо“. Таа во јавноста објави и приказна за малтретирањето што го доживеала од продуцентот Харви Вајнштајн, што го напишала во есеј за Њујорк Тајмс. …

Повеќе »

Дали ќе продолжи вакцинацијата со АстраЗенека? Еве во кои земји е стопирана оваа вакцина!

СЗО синоќа соопшти дека вакцинирањето со АстраЗенека треба да продолжи засега, ЕМА денес ќе ги објави своите заклучоци… Светската здравствена организација вчера попладне препорача „вакцинирањето засега“ со вакцината на АстраЗенека за ковид-19 да продолжи, иако е суспендирана од повеќе земји поради повеќе случаи на сериозни несакани ефекти. „Засега СЗО верува …

Повеќе »

(ФОТО) Новиот филм за лејди Ди нема да му се допадне на кралското семејство!

Претстојниот филм „Спенсер“ за животот на покојната британска принцеза Дајана, за кој многу се зборува во последно време, нема да им се допадне на членовите на кралското семејство. Барем така тврди експертот за биографија Роберт Џобсон, кој многу добро ја познавал принцезата Дијана и затоа сега вели дека незадоволството на …

Повеќе »

Доаѓа лош астролошки период: Во исто време две моќни планети ќе ни ги „пореметат плановите“

Распоредот на ѕвездите овие денови сугерира динамични и предизвикувачки настани. За неколку дена, ќе го почувствуваме влијанието на неславниот ретрограден Меркур и полната Месечина. Многумина ќе се чувствуваат еуфорично и уморно овие денови, бидејќи ќе бидат нетрпеливи поради ѕвездите, ќе имаат силна желба за брз напредок, но суровата реалност може …

Повеќе »

(ВИДЕО) 13. милиони прегледи: Мајка ја снимала реакцијата за бременоста на 17. годишната ќерка и станала хит!

Никол Хенеси, е мајка на три деца од САД, која неодамна отиде вирално на TikTok, откако го сподели начинот на кој реагирала на бременоста на нејзината ќерка тинејџерка. Видеото го погледнале повеќе од 13. милиони луѓе за помалку од една недела, а многу коментатори, вклучително и голем број лекари, биле …

Повеќе »

Новогодишни одлуки на вашиот хороскопски знак

Новата 2018. наближува. Еве и неколку новогодишни одлуки кои секој хороскопски знак би требало да ги усвои… Овен Повеќе обрнувајте внимание околу себе, на трошењето пари и завршувајте се’ што сте започнале. Помалку барајте и не бидете секогаш расположени за расправии. Бик Се трудите да усвојувате нови работи и промени, …

Повеќе »