Tag Archives: одлука

(ФОТО) Ја силувале на 9. години, а на 14. забременила: Морничави детали од животот на Опра Винфри кои никој не ги знаел…

Познатата водителка имала многу тежок живот… Опра Винфри е пример за многу водителки. Иако денес е влијателна и моќна, нејзиниот живот не бил воопшто лесен. До шестата година живеела во сиромашно место со баба и каде немало вода и телефон, а подоцна се вселила кај мајка и, но поради несогласувања …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо урива рекорд и станува најскапиот трансфер досега? Се чека неговата одлука!

Кристијано РОНАЛДО сака да го напушти Манчестер Јунајтед. Интерес покажаа Челзи, Баерн, Рома, Наполи, се споменуваше и Барселона, но ниту еден од тие клубови не може да му понуди нереален договор како тој што му беше понуден во Саудиска Арабија. Доколку прифати, ќе заработи цело богатство и ќе стане најскапиот …

Повеќе »

Скопје: Средношколците ќе се возат бесплатно и за време на летниот распуст

Овој летен распуст околу 23.000 средношколци ќе може да го користат јавниот превоз бесплатно заради посетување дополнителна настава, часови по практична настава, како и за посета на културни, спортски или други активности, денеска одлучи Советот на Град Скопје на 13-та седница. Изминатите години бесплатниот билет им важеше само за време …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вил Смит се огласи откако Академијата му забрани пристап до Оскарите на 10. години

ВИЛ СМИТ накратко ја коментираше за Си-Ен-Ен одлуката на Академијата да му забрани пристап до сите нивни настани, вклучително и Оскарите, во следните 10. години. Ја прифаќам и ја почитувам нивната одлука“, рекол тој. Да потсетиме, Академијата попладнево излезе со соопштение за дисциплинската мерка донесена на седница на УО. „Комисијата …

Повеќе »

ПРОБЛЕМ КОЈ ГИ МАЧИ МНОГУ ЖЕНИ: Актерката Сиена Милер (40) замрзнала јајни клетки, па ја открила ПРИЧИНАТА ЗА ТЕШКАТА ОДЛУКА

Актерката Сиена Милер тешко го издржала биолошкиот притисок во петтата деценија од животот Сиена Милер открила дека замрзнала јајни клетки откако почувствувала „притисок“ да има уште деца. Актерката, која е горда мајка на ќерката на Марлоу (9) од претходната врска со Том Стариџ, во интервју за Elle изјавила дека е …

Повеќе »

КОЈ ВИТАМИН Д Е НАЈДОБАР – Д2 ИЛИ Д3: Многумина не знаат дека се практично неактивни додека не се случи ОВА!

Важен за имунитетот и здравите коски, витаминот Д постои во неколку видови … Витаминот Д се најде во центарот на вниманието на јавноста кога започна пандемијата на корона вирусот, бидејќи е многу важен за имунитетот. Сепак, постојат различни видови на овој витамин, па прашање е дали едниот е покорисен од …

Повеќе »

Ален Делон се решил за евтаназија – ќе биде придружуван од неговиот син Ентони

Ентони Делон потврдил дека му ветил на својот татко Ален дека ќе биде со него на денот кога познатиот француски актер ќе реши повеќе да не живее. Да потсетиме, бидејќи во 2019. година доживеа мозочен удар, Ален Делон (86) во своите изјави имаше неколку алузии на крајот на животот, а …

Повеќе »

(ФОТО) Украинскиот тенисер кој отиде во војна е женет со Русинка и имаат три деца: „За неа тоа е предавство“

СЕРХИ СТАХОВСКИ, украинскиот тенисер кој на почетокот на годинава ја заврши кариерата со пораз на стартот од квалификациите за Австралија опен, како волонтер ја брани Украина од руската инвазија. Пред десетина дена Стаховски имаше семејна драма бидејќи неговата сопруга Анфиса Булгакова е Русинка. И’ покрај се, тој решил да оди …

Повеќе »

(ФОТО) ЕБУ ја „исфрли“ Русија од Евровизија

Протерувањето на Русија е поради загриженоста дека вклучувањето на Русија ќе ја доведе конкуренцијата на „лоша репутација“ Организаторите на Евровизија објавија дека Русија нема да се натпреварува на овогодинешниот настан во Торино. Тие издадоа соопштение во кое ги објаснуваат причините за ваквата одлука. Европската радиодифузна унија (ЕБУ) објави дека ниту …

Повеќе »