Tag Archives: очи

Не се само МОРКОВИТЕ добри за видот туку и ЈАЈЦАТА

Новото истражување го побилo тврдењето дека јајцата треба да се избегнуваат поради холестерол. Новото истражување го демантираше тврдењето дека јајцата треба да се избегнуваат бидејќи тие го зголемуваат нивото на холестерол и триглицериди. Покрај тоа, само едно јајце на ден го зголемува нивото на лутеин во крвта за 26 проценти, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Реакцијата на момче со чуден синдром кога прв пат ќе ги види своите родители ги топи и најтврдите срца!

Нема кој не би заплачел… Џејкон Амбертон, тригодишно момче, е родено со хромозомска абнормалност позната како Дигеоргов синдром, болест што предизвикува слаб развој на целиот систем на тело. Поради тоа, тој имал многу потешкотии како бебе, а неодамна ги изненадил родителите со слатка насмевка, откако му ги ставиле очилата, со …

Повеќе »

ЗАЉУБЕНОСТ – Дали му се допаѓам? Седум сигурни знаци дека сте го маѓепсале!

Ако сте на состанок и не знаете дали ви се допаѓа другата страна, следете ги овие знаци. Првите состаноци секогаш се придружени со нервоза, без разлика колку сте психички подготвени. Со олеснувањето на ограничувањата за вирусот корона и работите се враќаат во нормала, забавата конечно се враќа, така што ќе …

Повеќе »

ГИ ЗАЈАКНУВА КОСКИТЕ, ГО СПАСУВА СРЦЕТО, ГИ ШТИТИ ОЧИТЕ: Еве зошто во исхраната никогаш не е доста спанаќ!

Спанаќот е намирница што лесно може да се примени на различни начини во кујните и од многу начини е корисна за здравјето. Богат е со витамини А, Ц и К, натриум, калциум, магнезиум, фолна киселина и железо, а покрај тоа содржи и растителни влакна важни за варењето и здравјето на …

Повеќе »

ЗДРАВИ ЖИВОТНИ НАВИКИ – КЕЉ: Еве поради кои уште здравствени причини е добро редовно да се конзумира овој ВОЛШЕБЕН ЗЕЛЕНЧУК!

Кељот е зелен лиснат зеленчук, полн со корисни соединенија и има неколку здравствени придобивки, кои се клучни за време на ширењето на вирусот. Што се однесува до здравата исхрана, нема ништо подобро од зелен лиснат зеленчук. Било да е тоа спанаќ, зелка или кељ. Кељот е еден од најздравите и …

Повеќе »

ГОВОР НА ТЕЛОТО – Со овие седум знаци, секогаш ќе знаете дека вашиот партнер ве лаже

Лагата може да создаде асиметричен израз на лицето Експертот за говорот и однесувањето на телото, Џуди Џејмс, открила за Fabulous како жените секогаш можат да препознаат дека партнерот ги лаже и истакнала дека постојат седум главни знаци кои го покажуваат ова. „Лажговците имаат помалку каење од чесните луѓе, така што …

Повеќе »

Дали знаевте што бојата на очите открива за вас?

Жените со светлни очи подобро ја поднесуваат болката од жените со темни очи. Приближно 79 проценти од луѓето имаат кафени очи, 8-10 проценти од населението имаат сини очи, 5 проценти имаат боја на лешник и само 2 проценти од луѓето имаат зелени очи. Покрај овие статистички податоци, истражувачите исто така …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради изгледот ја нарекувале чудовиште но после 20. години е вистинска убавица!

Како и сите други деца, целосно разиграна, весела и мила била и Пуѓа Ганатра. Сепак, луѓето од метрополата Бомбај на неа гледале како да не е од овој свет. Имала црвена коса, многу бледа кожа, како и пеги. Од своето опкружување навистина се издвојувала. На училиште трпела разни навреди, сите …

Повеќе »

(Рецепт) Брчките околу очите исчезнуваат за неколку дена: Оваа домашна маска прави чуда!

Секоја жена мора да го знае рецептот за оваа маска Првите знаци на стареење се рефлектираат прво во појавата на брчки околу очите. Поради надворешните влијанија, мимиките на лицето и лошите навики во исхраната, оваа област на лицето е прва на удар. За среќа, со оваа природна маска е можно …

Повеќе »