Tag Archives: обвинение

(ФОТО) НЕНАДЕЈНА ОДЛУКА – Алек Болдвин, ослободен од обвинението за убиство од небрежност, се распакал во рацете на неговата сопруга

Судијката Мери Марлоу од Ново Мексико нагло го отфрлила обвинението за убиство од небрежност против Алек Болдвин и рекла дека случајот не може повторно да се отвори. Таа го отфрлила случајот поради недолично однесување на полицијата и обвинителот поради задржување докази на одбраната. Како што е познато, Болдвин ја застрелал …

Повеќе »

13 жени го обвиниле Жерар Депардје за сексуално вознемирување

Депардје, кој се прослави во хитовите како „Зелената карта“ и „Последното метро“, остро ги отфрла тврдењата Тринаесет нови жени и се придружија на наводната жртва на силување во обвинувањето на филмската ѕвезда Жерар Депардје за сексуално несоодветно однесување, според водечка француска истражна веб-страница. „Mediapart” во средата објави досие во кое …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бранислав Лечиќ за „Бекстејџ”: „Врз мене беше извршен атентат, обид за убиство, удар на моето семејство и кариера“

Тој е актер, режисер, професор, политичар, демократ, револуционер на своето време, но пред се е човек со сите доблести и слабости, со сите негови успеси, но и погрешни чекори. Знае дека слободата на духот е најважна и дека животот може да го победите само ако го живеете сега и дека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ѕвездата на „Бекстрит бојс“ обвинета за силување на малолетничка со аутизам

Пејачот Ник Картер е обвинет за силување малолетно девојче во 2001 година, според новата тужба и прес-конференцијата на наводната жртва и нејзините адвокати одржана во четвртокот.. Расплаканата Шенон Шеј Рут на Фејсбук во живо изјавилае дека била сексуално нападната од ѕвездата на „Бекстрит бојс“ кога имала само 17 години. „Последните …

Повеќе »

ТРАГЕДИЈА – Познат рапер извршил самоубиство во 20. година

Раперот Лил Лоадед починал на 20-годишна возраст, а според странските медиуми, музичарот извршил самоубиство Дашон Робертсон, како што е неговото вистинско име, се прослави со песната „Blocc Baby”“, која во 2019. година беше една од најслушаните песни на ЈуТјуб. Трагичната вест ја објави неговиот адвокат, кој изјави дека неговата смрт …

Повеќе »

(ВИДЕО) Човек го лажирал сопственото киднапирање за да избегне одење на работа

Еден млад човек од Аризона се најде во неволја откако го лажирал сопственото киднапирање за да избегне да оди на работа. Во петокот, на 10. февруари, во Кулиџ, полицијата добила дојава за маж кој лежи покрај патот со врзани раце зад грб. Испратен е полициски автомобил кој наскоро пријавил дека …

Повеќе »

(ФОТО) КАРМАТА Е КУЧКА АКО ГО ПРАШАТЕ ОВОЈ ВОАЈЕР: Типот кришум ги гледал жените во гардероба на теретана а потоа го добил тоа што го заслужил!

Лигуш е обвинет за провала, вандализам и три случаи на воајеризам или шпионажа. Воајер (41) е уапсен откако паднал од таванот во соблекувалната на салата врз една од неговите жртви. Брајан Ентони Џо попладне шпионирал жени во теретана кога одеднаш се срушил низ таванот, потврдил шерифот на округот Стафорд во …

Повеќе »

(ФОТО) СТРАШНО – МОДЕН МОГУЛ УАПСЕН ПОРАДИ МОРБИДНИ ОБВИНУВАЊА: 25. години тргувал со жени, ги искористувал, рекетирал, а меѓу нив имало и МАЛОЛЕТНИЧКИ!

Познатиот моден претприемач Питер Нигард (79) е уапсен во вторникот под обвинение за трговија со луѓе заради сексуална експлоатација, рекет и други злосторства во кои учествувале десетици жени, вклучително и малолетнички. Канадски магнат со финско потекло е обвинет за „децениско криминално однесување“ во САД, Бахамите и Канада, соопштило федералното обвинителство …

Повеќе »

СТРАШНА СЛУЧКА НА КОСОВО: Малолетничка две години била силувана од шест мажи, меѓу нив професор, полицаец, адвокат, гинеколог…

Шест лица, меѓу кои професор во Гимназија, полицаец и адвокат во средата косовското правосудство ги обвинило дека две години силувале малолетничка, која била присилена да абортира, објавило државното обвинителство. Искуството на таа девојка од западниот дел на Косово ја шокирало земјата и поттикало јавна расправа за статусот на жените во …

Повеќе »