Tag Archives: обложување

Потребно е и знаење:Гостиварци со два тикети во обложувалница заработиле 126.000 евра

Среќната уплата ја извршил Дарко, кој на македонската јавност и е познат како поранешен член на македонската нордиска репрезентација и учесник на три Олимпијади. Гостиварците Давор Ѓуровски, Александар Јаневски, Дарко Дамјановски, Дејан Дамјановски и Марио Тримчевски оствариле една од најголемите добивки во спортското обложување во Македонија. Тие на два тикети …

Повеќе »

Букмејкерите веруваат во Бразил и Германија: Еве колкав коефициент нудат за нив!

Со нетрпение го очекуваме почетокот на Светското првенство во Русија. 32 репрезентации ќе се борат за пехарот, но според обложувалниците само неколку имаат реални шанси. Обложувалницата на Coinbet24 неодамна ни ги претстави коефициентите за краен победник на Мундијалот. Според нив, најголеми шанси за освојување на Мундијалот во Русија имаат репрезентациите …

Повеќе »

Отсега гигантот за обложување Coinbet24 достапен и во Македонија!

Македонскиот обложувачки пазар е побогат со уште еден гигант во таа сфера. Имено, пристигнa онлајн обложувалницата и казиното на Coinbet24. Станува збор за една прилично нова обложувалница која нуди широк спектар на натпревари и игри за обложување. Спорд нашето искуство на Coinbet24 има нешто повеќе од 10.000 натпревари во живо …

Повеќе »

(ФОТО) Кога сака – сака: За 10 уплатени добил 10.000 евра!

Еден обложувач од Винковац, Хрватска, минатата недела со својот тикет погодил неверојатни 23. натпревари и за 70. куни или приближно 10 евра освоил неверојатни 76.204 куни, односно 10.000 евра. „Мајсторот“ за тие пари би зел и поголема добивка доколку  изиграл „чисти“ натпреварите, но сепак неговата одлука била за играње на …

Повеќе »