Tag Archives: објави

(ФОТО) РОДЕНИ ЗА ПАРИ – ДЕЦА МОДЕЛИ: Ова девојче има 7. години а со една фотка заработува повеќе отколку многумина за цел месец (ПА И ГОДИНА)!

Дека можете да заработите многу добри пари на социјалните мрежи, сведочат многу влијателни со милиони следбеници кои се боговски платени за своите објави. Но, дали знаевте дека на социјалните мрежи не заработуваат само возрасните? Овие деца со една објава можат да заработат многу повеќе од вашата месечна плата, а најмалото …

Повеќе »

(ФОТО) ТОП 10 НАЈГОЛЕМИ ЅВЕЗДИ НА ИНСТАГРАМ. Од една фотогарфија заработуваат и’ по еден милион долари!

Не е тајна дека познатите личности на Инстаграм на таканаречените спонзорирани натписи, каде што ги рекламираат производите на разни компании,прават милиони. На врвот на листата на успешни луѓе на Инстаграм е славниот актер Двејн „Рок“ Џонсон, а она што го издвојува е бројката што ја добива за една спонзорирана објава …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Како Хари и Меган ќе заработуваат – „Првата милијарда нема да биде проблематична“:Тука се крие нивната „златна кокошка“

Кралицата Елизабета Втора од Велика Британија објави пред јавноста дека целосно ги поддржува принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл во нивната желба да продолжат да живеат со поголема независност и различна ориентација кон семејниот живот, но додаде дека се надева дека ќе ги задржат обврските што им припаѓале. Единствената …

Повеќе »

(ФОТО) Македонски Телеком, во интерес на корисниците, ќе го игнорнира Фејсбук!

Како одговорна компанија Македонски Телеком се грижи за своите корисници, особено после откривањето дека Фејсбук „ги продавал“ приватните податоци. Со оглед на тоа, Македонски Телеком како „револт“ кон политиката на Фејсбук го објави следното соопштение: „Македонски Телеком се грижи за приватноста на податоците на корисниците. Со оглед на неодамнешните случувања …

Повеќе »