Tag Archives: објаснување

(ФОТО) Бекам објаснил зошто ја бакнува ќерка си во уста

Бакнувањето на детето во уста може да предизвика алергиски реакции и да предизвика детето да не го разбере концептот на личните граници. И покрај потенцијалните ризици, познатите личности како Дејвид Бекам редовно споделуваат фотографии како ги бакнуваат своите деца во уста. Иако се критикувани за оваа практика, многу родители на …

Повеќе »

(ФОТО) Снимена неверојатна сцена над Италија: „Предупредување од небо“?

Италијанецот Валтер Биното објави фотографија од интересна сцена на небото и со тоа започна дискусии на социјалните мрежи. Некои корисници на Твитер тврдеа дека се работи за лажна фотографија, а некои се пошегуваа дека ова е „предупредување од небото“. Големината на овој црвен круг била околу 360 километри. Имено, тоа …

Повеќе »

(ФОТО) ДОБРО РАЗМИСЛЕТЕ! Во кои правци е дозволено да се движи синиот автомобил?

Погледнете ја ситуацијата во сообраќајот на илустрацијата, а потоа обидете се да го дадете одговорот за помалку од една минута. pic.twitter.com/nIZ6rbDHHy — pensador (@sakriosamime) March 22, 2023 Раскрсницата на фотографијата не е опремена со семафори, а нема ниту сообраќаец да ги регулира возилата. На неа има три автомобили, чие движење …

Повеќе »

НЕВЕРОЈАТНО – ПИСМО ПАТУВАЛО НАД 100 ГОДИНИ И КОНЕЧНО СТИГНАЛО НА АДРЕСАТА: Еве што пишувало во него, приказната е навистина ШОКАНТНА!

По повеќе од сто години патување, конечно писмото пристигнало на вистинската адреса. Писмото било испратено во февруари 1916 година и неодамна пристигнало на адреса во улицата Хамлет, јужен Лондон, на големо изненадување на луѓето кои сега живеат на таа адреса. „Видовме на писмото дека годината е 16, но мислевме дека …

Повеќе »

Зошто мислиме дека јануари трае ПРЕДОЛГО: Научниците го објаснија овој феномен

Понекогаш се чини дека јануари трае вечно. Зошто е тоа така? Веќе со години се прават шеги за тоа како всушност јануари трае шеесет дена, но тоа се уште никој не ни го кажал. Субјективно е чувството дека првиот месец од годината трае многу подолго од сите други. Комбинацијата на …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОЈ НЕМА ПОЛУДА ПРИКАЗНА ОД САЛМА ХАЈЕК: Луѓето врескаат од смеа кога ќе слушнат од каде и се нејзините, најголеми, гради во Холивуд

Салма Хајек се појави на премиерата на новиот филм Puss in Boots во Њујорк и во таа прилика го покажа своето завидно деколте. Салма Хаек (56) била главна атракција на црвениот тепих во Њујорк додека го промовирала својот нов филм „Мачорот во чизми“, а покрај неа позирале Антонио Бандерас. Облечена …

Повеќе »

(ФОТО) РОДЕНИ СЕ ИСТ ДЕН И ВО ИСТ ЧАС ПРЕД 25. ГОДИНИ: Луѓето се во шок кога ќе слушнат што се крие зад нивниот изглед

Сестрите близначки привлекуваат огромно внимание бидејќи не личат една на друга, а луѓето не можат да веруваат дека се потполна спротивност. Луси и Марија Ајлмер се родени во 1997. година како близначки. Сепак, од моментот на раѓање привлекуваат големо внимание и предизвикуваат мешаница каде и да се појават поради фактот …

Повеќе »

(ФОТО) ШОКАНТНА ИСПОВЕД – МОЈОТ РОДЕН ТАТКО МЕ СИЛУВАШЕ ОД ПЕТТАТА ГОДИНА: Шок тврдење на ќерката на познатиот актер! „Нема да молчам повеќе и да гледам како сите му се восхитуваат!“

Најстарата ќерка на германскиот актер Клаус Кински, Паула Кински, изнела шокантни тврдења дека била сексуално и физички малтретирана од нејзиниот татко уште од рана возраст. Во интервју за магазинот „Стерн“ таа изјавила дека нејзиниот татко, актер најпознат по улогите во филмовите на Вернер Херцог, ја силувал од нејзината петта година …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЖИВОТОТ ПИШУВА ДРАМИ – „НЕ ЗНАМ КАКО ОСТАНАВ ЖИВА“: Кога ќе видите снимка од жена како паѓа под воз, ќе се запрашате истото!

„Не знам како сум жива“, биле првите зборови на една Аргентинка која се онесвестила на станицата на метрото во Буенос Аирес и паднала под воз во движење. Целата случка ја снимиле надзорните камери, па и сите други се прашуваат – навистина, како успеала да остане жива? Жената, која медиумите ја …

Повеќе »