Tag Archives: обезбедување

(ВИДЕО) ХОРОР ВО ИЗРАЕЛ – ПАРОТ БРЗАЛ НА АВИОН, А БЕБЕТО ИМ ПРЕЧЕЛО Она што го направиле со него е морничаво: „Сите биле во шок, ВАКВО НЕШТО не сме виделе“

Родителите кои одбиле да купат посебен авионски билет за своето момче го оставиле бебето на шалтерот за пријавување во Израел. Имено, за да летаат со Ryanair со своето дете, вработените вчера побарале од родителите да платат билет за бебето, јавува израелската новинска агенција „Мако“. Ова предизвикало расправија на аеродромот Бен-Гурион …

Повеќе »

(ФОТО) Сопственикот го доставил багажот на преглед, персоналот на аеродромот бил шокиран од содржината на ранецот

ТОКМУ како и сите патници, неидентификуваниот маж морал да помине низ системот за скрининг со рачниот багаж пред да се качи во авионот. Вработените на аеродромот Медисон забележале неочекуван натрапник во ранецот на мажот. Скенерот за багаж покажал куче скриено во ранец. Фотографиите кои ги направиле ги објавиле и на …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на кралицата Елизабета Втора со еден гест ја воодушевила јавноста за време на нејзиното појавување во јавноста

Принцезата Ана, ќерка на покојната кралица Елизабета и принцот Филип, ја воодушеви јавноста со гестот додека била на аеродромот ЏФК во Њујорк. 72-годишната принцеза пристигна на аеродромот за да фати лет за Лондон по претходен престој во САД. Во таа прилика била забележана како сама го носи сопствен багаж, што …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНИ СЦЕНИ – Навивач втрчал на теренот и го преплашил Меси: Поради бурната реакција на обезбедувањето останал без автограм!

Фудбалската репрезентација на Аргентина во пријателски натпревар ја совлада Јамајка со 3:0, а покрај двата гола на Лионел Меси, натпреварот во Њу Џерси го одбележа навивачот кој втрчал на теренот за да побара автограм на грбот од играчот на ПСЖ. Меси влезе во игра на половина час пред крајот, но …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАД 11 МИЛИОНИ ПРЕГЛЕДИ – На интернет кружи бизарна снимка од телохранителите на кралот Чарлс: „Имаат ли лажни тупаници?“

Од смртта на Елизабета Втора, кралското семејство постојано е во центарот на вниманието, а на интернет кружат разни бизарни ситуации, од кои многу не насмеаа. Последната од нив се однесува на тупаниците на телохранителите на кралот Чарлс, што предизвика дебата меѓу корисниците на социјалните мрежи. Имено, на интернет вчера почна …

Повеќе »

(ВИДЕО) УБАВ ГЕСТ – Меси со одлична реакција стана херој на момчето кое беше нападнато од обезбедувањето

Аргентинецот Лионел Меси беше меѓу стрелците за својот ПСЖ на синоќешниот натпревар од Суперкупот на Франција, а по мечот дојде до ситуација која го натера славниот фудбалер да реагира. Имено, на крајот од натпреварот едно момче сакало да се слика со Меси, па решило да побегне од обезбедувањето. Успеал во …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Хари и Меган Маркл доаѓаат во Европа, но не сакаат да одат во Британија. Зошто?

Принцот Хари и Меган Маркл треба да дојдат заедно во Европа овој викенд, за прв пат откако ги напуштија кралските должности пред точно две години. Оттогаш, принцот Хари дојде во Велика Британија двапати (за погребот на дедо му Филип и откривањето на споменикот на мајка му Дијана), но неговата сопруга …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОРАЛО ДА РЕАГИРА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО! Девојките биле во трговски центар, застанале на ескалаторот и тогаш започнал нивниот ПЕКОЛ!

На Интернет, луѓето стануваат познати по разни работи. Некои успеваат да го искористат тоа, а некои, поради природата на самата снимка, гледаат што побрзо да помине „бруката“. Има и такви кои случајно ги фатиле камерите, а најчесто станува збор за срамовите што корисниците на социјалната мрежа ги обожаваат. Во случај …

Повеќе »

(ФОТО) ВООРУЖЕНИ ТРГНАЛЕ НА КАРЛЕУША! Ја спасиле луѓето од обезбедувањето а таа по тој повод се огласила на Инстаграм!

Пејачката Јелена Карлеуша се огласи на Инстаграм по повод претстојниот настап во Будва, се израдувала но и ги загрижила своите следбеници По короната, многу пејачи започнаа со своите настапи, а некој што не застанува со луди забави и настапи што допрва ќе се прераскажуваат, е пејачката и одличен шоумен, Јелена …

Повеќе »