Tag Archives: обдукција

НЕПОЗНАТИ ДЕТАЛИ – Како умрела глумицата Наја Ривера

Вработен во компанијата што го изнајмила бродот до Ривери и понудил елек за спасување, но таа одбила Откриени се нови детали за смртта на актерката Наја Ривера, која трагично се удави во областа на езерото Пир во јули, каде изнајми брод со својот четиригодишен син и отиде да плива. Завршениот …

Повеќе »

(ФОТО) Мистериозна смрт на 25. годишна манекенка чие тело е пронајдено во лифт!

Мистерија ја опкружува смртта на еден млад модел, чие безживотно тело било пронајдено во лифт на станбена зграда во Бангкок. Тетим ’Бел’ Норафанпифат(25) била пронајден мртва во фоајето на зградата во вторникот наутро, но полицијата соопштила дека е рано за именување на осомничените, пренесува Daily Mail. На социјалните медиуми се …

Повеќе »

(ФОТО) Завршена е обдукцијата: Нови детали за смртта на Авици

Полицијата во Оман не сака да дава службени изјави. Музичарот последните денови пред ненадејната смрт ги минувал во одморалиште во арапската држава, а фановите тврдат дека Авици многу ослабнал… После трагичната смрт на ДиЏеј Авици, кој починал во 29. година на живот, многу обожаватели бараат одговори. Семејството замолило за приватност …

Повеќе »

(ФОТО) Тони Цетински „Не добив наод од обдукцијата но добро знам што се случи“

Музичарот во ноември минатата година со својот „Мерцедес“ налетал на Ибрахим Кевлјанин во улицата „Пуста“ во Ровињ. За „InMagazin“ на РТЛ Цетински рекол дека возел „осум на час…“ „Службено не добив наод од обдукцијата, но сум свесен и знам добро што се случи и очекувам дека тоа ќе биде онака …

Повеќе »