Tag Archives: нутриционистка

(ВИДЕО+ФОТО) Јадете се’, а килограмите паѓаат: Нутриционистка ја открила тајната на слабеењето

НУТРИЦИОНИСТКАТА Лин Вард промовира одржливо губење на тежината. Таа се залага луѓето кои сакаат да ги изгубат несаканите килограми, да јадат целовита храна, понекогаш и благо, наместо да ги исфрлат групите на храна од нивното мени. Вард открила дека тајната формула за губење маснотии се фокусира на она што можете …

Повеќе »

(ВИДЕО) Водителите останале затечени од сцената: Гостинката се онесвестила за време на емисијата во живо

На една жена и се слошило за време на гостување во една емисија Тереза ​​Кокаро, нутриционист, гостувала во емисијата „Buenos Dias America“, при што ненадејно се онесвестила, а потоа колабирала. Само неколку секунди откако проговори за темата со што можеме да го замениме шеќерот, нутриционистката почнала да превртува со очите, …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) ВЕЛАТ ДЕКА СО САСИ ВОДА МОЖЕ ДА СЕ ОСЛАБИ 3,5 КГ ЗА 7 ДЕНА: Напиток на нутриционистка за слабеење!

Овој напиток е здрав, освежителен и што е најважно, многу корисен за секој организам!Водата Саси го добила името по нутриционистката Синтија Саси, која ја напишала книгата „Диета за рамен стомак“, чиј главен совет за слабеење е зголемен внес на вода.Иако водата се смета за еден од најздравите пијалоци, таа всушност …

Повеќе »

(ВИДЕО) Клаудија Адеми ги открива тајните на слабеењето: „Со моите совети Ана Бекута се преполови, а Антонија Гиговска ослабе 30. килограми!“

Клаудија Адеми е позната нутриционистка и фитнес тренер. Благодарение на нејзините совети досега ослабеле многу познати личности од регионот. Пејачки, спортисти, сосема обични луѓе, дамите кои се во менопауза, но и деца кои се борат со килограмите успеаја да го доведат телото во топ форма, но и здравствено да ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка нарекле генијалка бидејќи на децата во исто време им го сервира главниот оброк и десерт!

Мајката и нутриционистка Емили Дингман објаснила зошто на децата секогаш им сервира десерт со главниот оброк, а родителите велат дека идејата е генијална. На видеото објавено на „ТикТок“, Емили ја објаснила својата филозофија дека всушност се обидува да ги научи децата да не ги поврзуваат слатките со посластица, односно награди. …

Повеќе »

Трик кој на Французинките им овозможува многу да јадат а да не се дебелат

Нутриционистката Џејн Кларк живеела во Париз, и таму ја открила тајната на виткоста на француските жени. Можеби е мит дека Французинките не добиваат на тежина, но тие се познати по тоа што уживаат во храната и успеваат да одржат витка форма. Кога Џејн Кларк наполнила 30 години, отишла една година …

Повеќе »

(ФОТО) НА СИТЕ ИМ СЕ ДОСТАПНИ – НУТРИЦИОНИСТКА РАЗБИВА МИТОВИ: За овие две намирници мислите дека не се здрави а ги чуваат срцето и белите дробови!

Во продолжение прочитајте кои заблуди за храната треба веднаш да ги заборавите Моника Реинагел, позната нутриционистка која често дава совети за здрава исхрана, разоткрила некои митови за храна. Таа открила која храна, иако веруваме дека не е здрава, всушност треба почесто да се конзумира. Парче месо Како што вели, црвеното …

Повеќе »

Ангелина Џоли открила поради што повеќе не се дебелее!

Познатата глумица вели дека секое утро го јаде она што обично би го изела за вечера, а за вечера го јаде она што би го јадела за појадок… Иако сите и тврдат дека е премногу слаба и дека изгледа како да е болна, Ангелина Џоли мисли дека тоа не е …

Повеќе »