Tag Archives: нутриционист

Дали сте слушнале за диетата Fast 800? Го воодушевила светот и дава одлични резултати!

Нутриционист и доктор за фитнес, Мајкл Мозли, решил да открие неколку интересни детали за диетата што го маѓепса светот. Како влијаеше коронавирусот на вас ? Мојот син Ден првично се сомневаше дека е заразен со Ковид-19, па целото семејство беше принудено да биде во изолација неколку дена. Користевме свежа храна, …

Повеќе »

(ФОТО) Диета на нутриционист со која 100% за три недели губите 10% од телесната тежина

Новогодишните празници само што не дошле, но сеуште има време да најдете диета со која ќе симнете неколку килограми кои ве мачат. Денеска ви ја препорачуваме диетата препорачана од нутриционист… Количествата на храна не се ограничени но познато е дека колку помалку се јаде повеќе се слабее, секако со соодветна …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кристијан Беил се здебелил 20. килограми за улога – и е непрепознатлив

За улогата на бившиот американски потпретседател Дик Чејни, глумецот Кристијан Беил неверојатно се трансформирал. Во првиот трејлер на филмот „Vice“, кој во кината доаѓа околу католичкиот Божик (24 – 25 декември), Беил е непрепознатлив. 44. годишниот глумец во интервју за емисијата „This Morning“ открил дека работел со нутриционист за да …

Повеќе »