Tag Archives: нозе

(ФОТО) На Тајгер Вудс во нозете му вградиле шипки и шрафови: „Не знаеме како останал жив!“

Тајгер Вудс е свесен и добро се опоравува од операцијата по тешката сообраќајна несреќа што ја претрпе вчера во близина на Лос Анџелес. Најдобриот голфер во историјата ја изгубил контролата над својот џип на ридски пат и слетал од патот. Тој бил сам во возилото. Пожарникарите морале да го исечат …

Повеќе »

(ФОТО) ИТНО НА ЛЕКАР! Белграѓанин открил нов симптом на корона!

Еден граѓанин на Белград на Фејсбук го споделил своето искуство по „ковид 19“ и предупредил зошто сината боја под ноктите е алармен сигнал и дека оние кои се лекуваат дома треба веднаш да контактираат со лекар доколку забележат нешто слично. Меѓу бројните симптоми на ковид 19, од кои најчести се …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете како изгледаат нозете на шпанскиот велосипедист по четиричасовна трка

Велосипедистот Хоакин Рохас покажа како изгледаат неговите нозе откако одработил исцрпувачка трка во Шпанија. Тој покажа како се подготвува за осмата етапа на Вуелта, која се одржува дури сега поради пандемијата на коронавирусот. Трката требаше да се вози кон крајот на август и почетокот на септември, но неколкупати се одложуваше …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХИГИЕНАТА ПРЕД СТРАВОТ ОД КОРОНА: Влегол во автобус и почнал да ги ДЕЗИНФИЦИРА – НОЗЕТЕ!

ИТАЛИЈАНКАТА Стефани Еспосито на социјалните мрежи сподели исклучително чудно видео. Во автобусот снимила еден постар човек, кој веднаш откако влегол во возилото за јавен превоз, посегнал по средство за дезинфекција. Сите очекувале стандардна процедура во борбата против вирусот корона, но следел шок. Наместо да ги исчисти рацете, непознатиот човек отишол …

Повеќе »

(ФОТО) Нови симптоми на коронавирусот: Погледнете ги своите прсти на нозете

Секојдневно учиме се’ повеќе и повеќе за коронавирусот, па така лекарите забележуваат нови симптоми кои укажуваат на тоа дека сте заболеле од ковид – еден од знаците на болеста се промените на прстите. Главните симптоми на ковид 19 се отежнато дишење, треска и кашлица. Тогаш научивме дека губењето на мирис …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОП 10 ВЕЖБИ – Секоја жена сака нозе како ангелите на Викторија: Зумба, клекнувања, но и пилатес се главните сојузници!

Направете неколку вежби за убави и витки нозе најмалку три пати неделно и ќе го постигнете посакуваниот резултат. Се разбира, покрај вежбањето, важно е да се грижите и за здравата исхрана. Резултатите во тој случај нема да изостанат… Сите жени сонуваат за убави и витки нозе, особено во летните месеци. …

Повеќе »

(ФОТО) Лепа Брена пред 60. роденден покажала неверојатни нозе

Иако во октомври ќе наполни 60. години, Лепа Брена сè уште се обидува да остане во врвна форма, а резултатите се многу видливи. Легендарната пејачка летува во Монако со сопругот Боба Живојиновиќ, а синоќа објави фотографија на Инстаграм на која може да ги „полуди“ нејзините фанови. View this post on …

Повеќе »

(ВИДЕО) НОВ ПОЗДРАВ НАМЕСТО РАКУВАЊЕ – ОВИЕ ПОЛИТИЧАРИ ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ ПОЧНАЛЕ ДА СЕ ПОЗДРАВУВААТ СО НОЗЕ: Вакво нешто досега, сигурно, немате видено!

Коронавирусот оставил свој белег во многу сфери на животот во многу земји, вклучително и самиот начин на поздравување на луѓето. Така, претседателот на Танзанија, Џон Магуфи, за време на средбата со опозицискиот политичар Малим Сеиф Шариф Хамад, за време на состанокот во Занзибар, го поздравил со нозете симулирајќи нормално ракување …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оваа вежба ја правела секој ден: После еден месец добила тело на топ модел!

Една девојка одлучила да спроведе експеримент и да открие дали е можно да се постигнат видливи резултати само со една вежба. Таа вежбала „мост“ секој ден за еден месец, а резултатите се повеќе од задоволителни. Техниката на изведувањето е многу едноставно, и што е најдобро е дека нема да ви …

Повеќе »