Tag Archives: ново

(ФОТО) Оливер и Хана извеле шокантна трансформација на куќата за 10.000 евра

Старата, трошна и крајно неинтересна викторијанска зграда од 19. век, Оливер и Хана од Британија ја претвориле во шик дом во скандинавски стил за околу 10.000 евра. И тоа сами – без помош на мајстори. View this post on Instagram A post shared by Harnham House (@harnhamhouse) Хана Химсберген (28), …

Повеќе »

Позата 69 е минато, сега 77 е нов предизвик

Сексуалната позиција 77, велат експертите за секс, е нова 69 поза. Именувана е по тоа како телата на партнерите се обединуваат за време на сексуалниот однос, но не грижете се … Не ви се потребни акробатски вештини за да можете да уживате во оваа жешка позиција. Старата, добро позната позиција …

Повеќе »

Новите автентични Фурнаџиски лебови со кисело тесто од Жито Лукс ви нудат авантура за сите сетила

Фурнаџиски леб со кисело тесто е уште еден нов производ кој нашиот најголем производител од мелничко-пекарската индустрија, Жито Лукс го понуди на пазарот. Подготвен од природни состојки по специјална рецептура со кисело тесто и во две варијанти, како Пченичен бел и Интегрален пченичен леб, новиот леб има неодолива арома и автентичен …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) XBus е малку повеќе од автомобил а доаѓа од Германија

ГЕРМАНСКИОТ start-up Electric Brands нуди интересен транспортен концепт со неодолив изглед. XBus е симпатична минијатура за која веќе се зборуваше минатата година. Сега е подготвена за производство, и тоа ќе им се допадне на сите. Многумина ќе сакаат да го купат. Особено оние кои бараат поливалентно возило во минијатурни димензии. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Од трошната дневна соба направил место за уживање: Срушил сè, од под до таван!

Средувањето куќа може да го смени животот, еве еден пример… Еешил да ја реновира трошната и темна дневна соба со трпезарија. Работата траела цели 5. месеци, но се исплатела. По реновирањето, добил повеќе простор и исклучително светла и оптимистичка дневна соба. Погледнете како тоа изгледало: Фото: Принтскрин/Youtube/The fixer

Повеќе »

(ВИДЕО) Панирани тиквички со сирење и кашкавал од рерна: Рецепт кој сите ќе ви го бараат!

Јадење што потполно ќе ве освои, и феноменален предлог за ручек без месо … Денешниот предлог од кујната на баба ќе ве собори од нозе. Подгответе тиквички на сосема нов начин. Колку се здрави, се знае одамна, а колку можат да бидат вкусни, ќе дознаете ако го пробате овој рецепт. …

Повеќе »

(ФОТО) Интервју – Оливера Ширговска:„Во последно време се’ почесто сум во природа, пишувам – тоа ми е секојдневие,да се дружам -доколку има можност, со еден збор – сакам се’ што зрачи со позитивна енергија!“

По повод Светскиот ден на книгата одлучивме да претставиме две нови дела на познатата македонска книжевничка Оливера Ширговска, која неодамна ги издаде „Исповед“ и „Прекрасен странец“ но е и многу активен член на ЛК „Китка“ и „Вешта жена“… Накусо, личност со која разговаравме за книжевноста, активностите но и справувањето со …

Повеќе »

(ФОТО) Оваа маска чини 300. долари, а еве и зошто!

МАСКИТЕ станаа неизбежни за време на пандемијата и како што стојат работите, тие ќе потраат уште некое време. Иако има многу варијации, ретко наидуваме на навистина посебни примероци. Се разбира, има и некои решенија кои се навистина одлични и понекогаш изгледаат феноменално. Една од нив е дефинитивно соработката на фронтменот …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е Тојота која сите сакаат што побргу да ја видат на улиците

Освен драматичната надворешност, овој автомобил нуди и изненадување во кабината. Неговото име е Toyota H2 + Concept, а го потпишува Дејвид Галего. На кратко, тоа е предлог што би ја ставил Тојота во редовите на автомобилската егзотика, додека овој конкретен автомобил ќе се напојува со контрабаланс на електрични болиди, а …

Повеќе »