Tag Archives: ново видување

(ВИДЕО) Прв трејлер на новата „Дина“: Визијата на Линч оди во историјата

Објавен е првиот трејлер од новата филмска адаптација на познатиот СФ роман „Дина“ на Френк Хербет од 1965. година. Режисер е Дени Вилнев, а странските медиуми предвидуваат дека новата верзија ќе ја испрати претходната на Дејвид Линч од 1984. година на „буништето на историјата“. Првиот трејлер за новиот филм на …

Повеќе »

(ФОТО) Мини серијата „Титаник“ секое утро на Телма

Од понеделник до петок во 7 наутро – “Титаник – крв и челик” „Титаник: Крв и челик“ е телевизиска серија, снимена со буџет од 30. милиони долари за 12. епизоди, која премиерно и ексклузивно во Македонија беше прикажана во 2013. година на Сител телевизија. Сител телевизија успеа меѓу првите телевизии …

Повеќе »