Tag Archives: новинари

(ВИДЕО) Сопругата на обвинетиот Алек Болдвин видена во јавност, од новинарите бара да ги остават на мир

Сопругата на Алек Болдвин, Хиларија, се појавила во јавност со интересен натпис на блузон и порака до медиумите по обвинението на нејзиниот сопруг за убиство од небрежност. Еден ден откако обвинителите соопштија дека планираат да поднесат обвинение против Алек Болдвин за смртта на снимателката Халина Хачинс на сетот на „Rust“, …

Повеќе »

(ФОТО) Потоп во Црна Гора и опрема за нуркање. Ова е јавувањето на финските новинари од Подгорица

ЦРНА ГОРА во последното коло од втората група на Лигата на нации ја угости Финска, за која мечот беше клучен. Гостите победија со 2:0 и со тоа се спасија од испаѓање во трета класа. Натпреварот понуди сцени за паметење. Натпреварот во Подгорица се одигра по потоп, а обилниот дожд го …

Повеќе »

Чиро Блажевиќ тешко болен: „Збогум, немам што повеќе да кажам!“

Прославениот фудбалски тренер Мирослав Чиро Блажевиќ (86) е тешко болен и тоа го откри по покана на словенечкиот Спорт клуб. Блажевиќ беше поканет да даде коментар за претстојниот натпревар помеѓу Словенија и Хрватска во квалификациите за Светското првенство во Катар (7. септември, Сплит). „Немам што повеќе да кажам, не знам …

Повеќе »

(ФОТО) Надал ги изненадил новинарите со одговорот на прашањето за продолжување на неговата кариера

Синоќа, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал одиграа полуфинале на Ролан Гарос за паметење. По повеќе од четири часа игра, Србинот славеше со 3:1 и се пласира во финалето, со што му го нанесе само третиот пораз на Надал на Отвореното првенство на Франција. По натпреварот, Надал едвај стоел на нозе, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОНАЛД ТРАМП ПРВ ПАТ ВО ЈАВНОСТ СО ЗАШТИТНА МАСКА: Посетил болница во Вашингтон, пред патот за новинарите имал ВАЖНА ПОРАКА!

Американскиот претседател Доналд Трамп во предградието на Вашингтон посетил воена болница и за прв пат во јавноста носел заштитна маска поради пандемијата на корона вирус. Кога излегол од Белата куќа, тој на новинарите им рекол: „Кога сте во болницата … мислам дека се очекува да носите маска“. Од почетокот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Можеби морон му е брат: Срамно однесување на Диего Коста после натпреварот со Ливерпул

Направил пародија од паника… Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста се однесувал непрофесионално и срамно после натпреварот со Ливерпул во кој неговиот тим после продолжувањето изборил четирифинале на Лига на шампионите… Коста бил заменет во текот на мечот на Енфилд, каде пружил слаба партија, а токму човекот кој го заменил …

Повеќе »

(ФОТО) ОВА ГО НЕМА ВО УЧЕБНИЦИТЕ – ХИТЛЕР НЕ СЕ УБИЛ ВО БУНКЕРОТ: Во Аргентина се дружел со Павелиќ – Исповед на Хрват чиј богат дедо бил домаќин на дружењето на фашистите!

Официјалната верзија на смртта на Хитлер, со која тој и Ева Браун се самоубиле на 30 април, толку пати се оспорувани од разни теории за нивното бегство во Аргентина, што станаа пораспространети од оние во учебниците. Токму таква потврда за неговиот непречен живот во Аргентина потекнува од Хрватска од внукот …

Повеќе »

ФОТО) PRO BONO  – Свртување во кариерата на убавата Амал: Еве што сега работи сопругата на Џорџ Клуни!

Откако се докажала во борбата за чвекови права, британското Министерство на надворешни работи одлучило на 41. годишната Амал Клуни да и понуди нова работа која убавата сопруга на холивудскиот глумец ја прифатила без двоумење и која, како што е откриено, ќе ја работи без надомест. Дека не е само убава, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Осветата најдобро се сервира ладна – Принцот Хари се осветува за смртта на мајка си: Што никако нема да дозволи на венчавката!

Пред својата венчавка на 19. мај, британскиот принц Хари донел одлука која многумина изненадила. „Момците ја преземааа контролата, нетрпението меѓу нас медиумите и нив резултираше со ситуацијата каква што ја имаме денес“, рекол Артур Едвардс, фотограф на британското списание The Sun кој кариерата ја посветил на фотографирање и следење на …

Повеќе »