Tag Archives: нови епизоди

(ВИДЕО) КОНЕЧНО – Закажана првата клапа на „Пријатели“ и сите се изненадени кој ќе глуми

По многу одложувања, доцнење од една година, легендарниот тим од серијата „Пријатели“ конечно почнува! Кој чека тој и ќе дочека! Вака накратко може да се опише состојбата со култната серија „Пријатели“, чии актери со години најавуваа дека повторно ќе се соберат. Снимањето конечно започнува на 6 април во Калифорнија. Сите …

Повеќе »

Емисијата „Никогаш не е доцна“ се враќа на малите екрани

Нови епизоди од натпреварот на ветерани пејачи нè чекаат на 24. и 31. мај, а станува збор за емитување емисии кои се снимени пред вонредната состојба. Бидејќи мерките донесени во рамките на вонредната состојба утврдени заради пандемијата на корона вирусот полека се олабавуваат, одлична вест доаѓа од „Гранд продукција“. Шоуто …

Повеќе »

(ФОТО) Се снимаат „Пријатели“: Глумците ќе добијат по 2,5 милиони евра!

НBO Max ги обезбедил правата за серијата за 425. милиони доалри. Глумците ќе учествуават и во продукцијата на епизодите, а секој од нив би можела да заработи помеѓу 2. и 3. милиони евра. Метју Пери (50) во почетокот на февруари ги излудел своите обожаватели на социјалните медиуми со само еден …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездите на „Беверли Хилс“ позирале во костуми за капење:„Прекрасни сте и многу згодни!“

Џени Гарт, попозната како Кели Тејлор, Габриела Картерес, односно Андреа Зукерман и Тори Спелинг која ја глумела Дона Мартин, уживале во Ванкувер… Во лежерно издание и без шминка, глумиците се дружеле со шише вино и фина вечера, а фотографија на својот Инстаграм профил објавила Тори Спелинг. „Семејна вечера“, како што …

Повеќе »

(ВИДЕО) После 19. години излегол трејлер за новите епизоди на „Беверли Хилс“

Неодамна ѕвездите на една од најпознатите серии од деведесеттите, „Беверли хилс“, објавиле видео на повторното собирање и откриле дека снимаат нови епизоди. Сега се појавил и службен трејлер. Фановите се воодушевени. Минале 19. години откако завршила серијата „Беверли Хилс“. Неодамна актерската постава на серијата објавила видео од повторното собирање, со …

Повеќе »

(ФОТО) Џенифер Анистон открила кој е виновен што нема да има нови епизоди од „Пријатели“

Иако од емитувањето на последната епизода на серијата „Пријатели“ минале дури 14. години, нивните бројни фанови долго се надевале дека славната шесторка ќе се собере во нови продолжувања. Скоро сите глумци порано или подоцна потврдиле дека нема ништо од тоа, но и понатаму упорно ги прашуваат дали се предомислиле. Промовирајќи …

Повеќе »

(ФОТО) Заврши снимањето на третата сезона на „Преспав“: Од декември со новите авантури на јунаците од најобемниот и интересн македонски ситком!

Заврши снимањето на третата сезона на македонскиот ситком „Преспав“ во студиото на националниот сервис МРТВ. За помалку од еден месец, снимени се дваесет епизоди, а премиерно ќе почнат да се емитуваат кон средината на декември, на првиот канал на МРТВ. Третата сезона од овој успешен и одржлив проект се реализира …

Повеќе »