Tag Archives: нова сезона

(ВИДЕО) Објавен е првиот трејлер за новата сезона на серијата „Сексот и градот“

Веќе е потврдено дека американската серија „Сексот и градот“ ќе добие уште една сезона, а продукцијата, со презентацијата на трејлерот, реши да открие уште неколку детали за новите епизоди. Како што споменавме порано, во новите епизоди ќе се појават Сара Џесика Паркер, Ситнија Никсон и Кристин Дејвис. Продуцентите открија дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Искрено со Талат од „Преспав“: „Додека работев во слаткарница научив да се смеам и кога не ми е денот“

Рецепционерот Талат од Тетово во хит серијата „Преспав“ успеа за кратко време да ѝ стане миленик на публиката. Зад неговиот лик се крие актерот Дритон Вејсели, кој ни открива дека за време на снимањето на серијата се чувствува како да е на терапија за смирување во ова лудо време на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хит серијата „Вовед во анатомија“ добива 17. сезона!

Објавен е тизер за новата сезона од серијата „Вовед во анатомија“. Веќе на 12. ноември, новата сезона ќе започне да се емитува на телевизијата АБЦ, а премиерата ќе трае два часа. Покрај оваа серија, на малите екрани доаѓа уште една што се занимава со слични теми – новата сезона на …

Повеќе »

Жика Јакшиќ открива кога ќе стартува новата сезона на „Никогаш не е доцна“

Авторот на шоуто „Никогаш не е доцна“, вели дека првите емисии од новата сезона на музичкиот натпревар за постари лица кои немале можност да пеат на голема сцена, ќе бидат снимени кон средината на септември. Авторот на големото музичко шоу „Никогаш не е доцна“, Жика Јакшиќ, тврди дека сè е …

Повеќе »

СЕ СНИМА ЧЕТВРТАТА СЕЗОНА ОД „ПРЕСПАВ“– 100 ЕПИЗОДИ ОД НАЈУСПЕШНАТА ТВ СЕРИЈА

Со продуцирање на новите 20 епизоди од четвртата сезона, „Преспав“ ќе одбележи јубилеј – 100 епизоди од најуспешната ТВ серија во македонскиот медиумски простор. Започна снимањето на четвртата сезона на „Преспав“ која меѓу телевизиските серии доживеа најдолг век и најголем успех. Со продуцирање на новите 20 епизоди од четвртата сезона, …

Повеќе »

(ФОТО) Ново фоаје и нова покривна конструкција за почетокот на сезоната во Театар „Комедија“

Вечерва (13 септември) започнува новата сезона во Театар Комедија. Продажбата на билети продолжува со истата динамика од минатата година, така што поголем дел од претставите се веќе распродадени уште пред почетокот на сезоната. В.д. директорот на Театар Комедија, Сашо Ристовски, изјави дека за време на летниот период е извршено делумно …

Повеќе »

На каналот ТЛЦ наскоро започнува нова сезона од серијата „Медиум од Лонг Ајленд“

Тереза Капуто разговара со починатите и носи мир во срцата на нивните најсакани – ТЛЦ – започнува нова сезона на серијата Медиум од Лонг Ајленд… Тереза Капуто разговара со починатите и носи мир во срцата на нивните – на големо оддушевување на милиони гледачи ширум светот кои со години ја …

Повеќе »

Продолжува снимањето на серијата „Куќа од карти“, екипата се проширува…

Американските глумци Дајана Лејн и Грег Кинер ќе се придружат на снимањето на последната сезона на популарната серија „Куќа од карти“, соопштила компанијата „Нетфликс“. Тие ќе играат близнаци во последната, шеста сезона, чие снимање продолжува во среда. Снимањето на „Куќа од карти“, првата оригинална серија на „Нетфликс“, а запрено во …

Повеќе »

(ФОТО) Овации за Дино Имери и оркестарот на Македонската филхармонија

Со овации и долги аплаузи беа поздравени македонскиот истакнат пијанист Дино Имери, оркестарот и маестро Борјан Цанев, по синоќешниот концерт со кој свечено почна новата концертна сезона на Македонската филхармонија. „Нов почеток“ беше насловот на концертот на кој прозвучеа еден од најпознатите концерти за пијано, Концертот во бе-мол од Петар …

Повеќе »