Tag Archives: нова серија

(ФОТО) По една популарна серија беше голема ѕвезда, а сега по 7. години актерката повторно се враќа на малите екрани – Еве како изгледа!

Иако во последните неколку години се повлече од светот на актерството, всушност таа не престанала да биде интересна за медиумите, најмногу поради естетските корекции и ботоксот. Габриела Спаниќ се враќа на малите екрани речиси по седум години пауза, а многумина коментираат за нејзиниот изглед. Едно од омилените лица на мексиканските …

Повеќе »

(ФОТО) Диета на Саманта од серијата „Сексот и градот’ за вита става: Има 64. години и изгледа феноменално!

Со својот изглед им пркоси на годините. Со години важеше за најзгодната актерка, а денес на 64. години изгледа феноменално. Актерката Ким Катрал во едно интервју открила како успева да изгледа толку добро и кои се нејзините тајни. Ако мислите дека се откажува од многу нешта, се лажете. Вистината е …

Повеќе »

(ФОТО) Тврдат дека ова ќе биде петта најуспешна серија на Нетфликс, а сите зборуваат за сцените со секс

NETFLIX деновиве објави дека, судејќи според моменталниот број на прегледи, нивната нова серија Bridgerton ќе ја погледнат дури 63. милиони домаќинства за 28. дена. Серијата беше премиерно прикажана на Божик, а доколку се остварат овие предвидувања, таа ќе биде петта најуспешна серија на Нетфликс на сите времиња. Во моментов, Bridgerton …

Повеќе »

(ФОТО) Не им требаше долго: Кардашијанки се враќаат на малите екрани

Познатото реално семејство Кардашијан на почетокот на есента објави дека ќе престане да го снима сопственото реално шоу. „Keeping Up with the Kardashians” “ повеќе нема да се емитува, а 20-тата сезона ќе биде последна. Сепак, одлуката за повлекување од малите екрани не траеше долго. Имено, само неколку месеци подоцна, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новата серија на „БиБиСи“ има ужасно многу нецензурирани сцени на секс

BBC има нова шокантна серија „Industry“ (Индустрија), која ги изненади гледачите со количината на експлицитни сцени. Во серијата, многу млади и амбициозни луѓе желни за успешна кариера во областа на финансиите, поминуваат повеќе време целосно голи отколку во одела. Ликовите од серијата испраќаат голи фотографии до колегите, имаат секс во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новата серија на Кајли Куоко, „Стрјуардеса“, простигнала на HBO GO

Веројатно ја познавате Кејли Куоко од серијата „Бенг, бенг теорија“, каде што таа ја играше малку неодговорната, но симпатична Пени. Сепак, нејзината нова улога е сосема поинаква – и едвај чекаме да ја видиме. Серијата „Стјуардеси“ пристигнува на HBO GO, мрачен трилер во кој Куоко ја игра главната улога. Ова …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВОЗЕЊЕ СО ПАТНИЦИ – Јапонскиот експериментален воз достигнал брзина од 382 км/час

Јапонскиот експериментален shinkansen, или куршум, беше тестиран во вторникот и превезуваше локални новинари. Првиот тест на новиот воз наречен ALFA-X го изврши источна јапонската железница, а постигната е брзина од 382 км на час. Ова е прва пробна патека на возот, чиј развој беше завршен во мај 2019. година. Инаку, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Творецот на „Чернобил“ подготвува нова серија: Може да биде феноменална!

СЕДУМ години по почетокот на снимањето на филмот според видео играта The Last of Us, многу нешта се смениле. Освен што идејата за филмот пропаднала, се појавила далеку поинтересна опција за снимање на серијата под наслов PlayStation за која многумина сметаат дека е најдобрата напишана игра во историјата на гејмерската …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ШТО НИ ПОДГОТВИ АКТЕРТСКОТО ДУО: Наскоро нова серија со Никол Кидман и Хју Грант која многу ветува

Поминаа половина година откако ја слушнавме најавата за новата серија на HBO, која веднаш стана една од најочекуваните. Долго време, имаше натпис на страната IMDb – во пост-продукција, сепак, сега конечно имаме новости во форма на тизер, фотографии и очекуваниот датум на прикажување. Затоа, ако сакате да откриете што актерското …

Повеќе »