Tag Archives: нова колекција

(ВИДЕО+ФОТО) Ријана во жешко црвен латекс и чипка: Како вистинска богинка на љубовта!

Денот на вљубените опасни ни се приближува, а популарната пејачка и дизајнерка Ријана ја претстави најновата колекција на секси долна облека создадена во рамките на нејзиниот бренд Savage X Fenty по повод тој празник. Волшебната убавица уште еднаш застана пред фотообјективот и сними нешто декадентна рекламна кампања – позираше во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Долната облека на Ријана ја рекламираат жени кои победиле рак на дојка

Ријана од сезона во сезона со својата линија за долна облека „SavagexFenty“ прави мала револуција. Во најновата колекција, како модели, таа ангажираше жени кои го победија ракот на дојка. Брендот за долна облека на Ријана станува еден од најинклузивните во светот на модата, бидејќи создава простор за тела што ретко …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новата Burberry колекција со атрактивната Ирина Шајк

Од две перспективи – приближување на длабочината и контраст на некоја личност или концепт Новата колекција Burberry наменета за есен-зима 2020 година ја украсуваат Ирина Шајк и Реис Нелсон. „Отсекогаш ме привлекувал поимот на двојност и набљудување на нештата од две перспективи – приближување на длабочина и контраст на некоја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИРИНА ШАЈК ПОВТОРНО ВООДУШЕВУВА: Во проѕирна долна блека покажала скоро се!

Иако светските медиуми повторно ја поврзуваат со бившиот партнер, Бредли Купер, со кого има ќерка, се чини дека за Ирина Шајк во моментов е најважно да се посвети на кариерата… Тоа го покажала и со снимањето за најновата кампања за брендот Intimissimi,за долна облека. View this post on Instagram Light …

Повеќе »

(ФОТО) Каролина Гочева даде предлог за почеток на пролетта!

Освен за пејачките квалитети за Каролина секогаш се говори и како за модно освестена млада дама која ги следи трендовите. За нејзините вокални квалитети се е кажано и познато, па кога е во прашање нејзината кариера, Каролина низ годините својата музика почна да ја прилагодува на слушателите и обожавателите од …

Повеќе »

(ФОТО) Росица Мршиќ ја прикажа најновата колекција „CELIA“

Дизајнерката Росица Мршиќ вчеравечер во Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“ ја претстави најновата колекција наречена „Celia“ , во организација на Моден викенд Скопје. Модните креации кои се инспирирани од портретите на Силија Биртвел насликани од познатиот англиски уметник Дејвид Хокни беа прикажани на несекојдневен начин со моден перформанс во …

Повеќе »

(ФОТО) За модерни мажи: Со пролетта пристигна и новата колекција на „Navigare”

Без оглед на тоа дали будно ги следите модните трендови, или пак негувате безвременски вкус за облека, секоја нова сезона нуди можност да го надградите сопствениот стил и вметнете нешто поинакво во гардеробата. Пролетта е тука, што значи крај за дебелата зимска гардероба. Дали вашиот стил е едноставен и лежерен, …

Повеќе »