Tag Archives: нов зеланд

(ФОТО) Водител во Нов Зеланд вулгарно го навредувал Новак Ѓоковиќ: Фановите му одговориле на социјалните мрежи!

НОВАК ЃОКОВИЌ и контроверзниот Адрија тур и натаму се предмет на дебата низ целиот свет. Критиката продолжува да доаѓаат. Бројни поранешни и активни тенисери и медиумите го напаѓаат Ѓоковиќ затоа што со својата несериозност го довел во прашање остатокот од тениската сезона, а Џон Кембел, водител на националната телевизија во …

Повеќе »

На 24. години починала финалистка на Мис Универс

Починала Амбер – Ли Фрис, девојка од Нов Зелан која била финалистка на Мис Универзумот , потврдила нејзината агенција за таленти. Имала само 23. години. Агенцијата на Фејсбук „со неизмерна тага“ се збогувала со „ненадејната починатата убава и талентирана Вахин Амбер-Ли Фрис на Фејсбук. „Почивај во мир, убава дама“, напишале …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕ ГУБЕЛЕ ВРЕМЕ – ВО ОВОЈ ДЕЛ НА СВЕТОТ КОРОНА Е ПОБЕДЕНА: Одлуките кои ги донеле на самиот почеток на пандемијата биле клучни!

Австралија и соседниот Нов Зеланд се скоро единствени меѓу англофонските земји затоа што досега биле успешни во сузбивање на ширењето на КОВИД-19, а особено за одржување на ниска стапка на смртност. Австралија, со население од 25. милиони, имала нешто повеќе од 6.565 инфекции и 69. смртни случаи. Нов Зеланд, земја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Елтон Џон плачејќи ја напуштил бината среде концерт:„Не можам повеќе да пеам!“

Елтон Џон, во неделата, морал да го прекине концертот во Оукленд, Нов Зеланд, откако го издал гласот, па сцената ја напуштил во солзи. „Потполно го загубив гласот. Не можам да пеам. Многу ми е жал“, рекол напуштајќи ја сцената додека публиката го испратила со овации. Потоа, пејачот на Инстаграм објавил …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЖИВОТОТ ИМ СЕ СМЕНИЛ – Позирале насмеани, а по 15 минути следела катастрофа: Одморот од соништата им се претворил во пекол!

“Ова е нашата последна слика, настаната пред нашите животи засекогаш да се изменат. Околу 15 минути откако настана, вулканот на Белиот остров еруптираше и не затрупа со жешка вулканска пепел и токсични гасови” мериканскиот пар, Ајви и Рик Рид, започнале кампања за да соберат пари и да ги платат трошоците …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИМАЛО СТОТИНА АЈКУЛИ КАДЕ ШТО НУРКАЛ: После ова видео добро ќе размислите дали и каде ќе се капете!

Уште кога нуркал на тинејџерот,на Зак Џадкинс од Нов Зеланд,му се чинело дека гледа морска ајкули во морето, па затоа излегол од водата, за секој случај. Потоа го земал дронот и почнал да ја снима таа област од воздух. Бил шокиран од тоа што го видел. Имало стотици ајкули, каде …

Повеќе »

ОСАМЕН МИЛИОНЕР БАРА 10 ЛУЃЕ КОИ ЌЕ ЖИВЕАТ СО НЕГО НА РАЈСКИОТ ОСТРОВ: Престојот е бесплатен а еве што нуди!

Германскиот милионер Карл Рајпен трага по десет луѓе кои би живееле со него на неговиот имот во Нов Зеланд, кој го опишува како рај на Земјата. Откако таму со години живее сам, посакал друштво. Рајпен, кој своето богатство го создалсо продажба на конзервирано ледено кафе, веќе двапати во последните седум …

Повеќе »

(ВИДЕО) На Нов Зеланд еруптирал вулкан додека туристите биле во кратерот!

Едно лице загинало, а неколкумина се пријавени како исчезнати во вулканска ерупција на Белиот остров на Нов Зеланд, соопштија официјалните лица. Ерупцијата на вулканот се случила додека туристите биле во кратерот. Некои од светските медиуми објавија дека околу 100. лица се пријавени како исчезнати. Најмалку 20. лица се пријавени повредени …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТРАВИЧНО УБИСТВО – БИЛА НА ПАТУВАЊЕ ОКОЛУ СВЕТОТ А ПОТОА НЕЈЗИНОТО ТЕЛО БИЛО ПРОНАЈДЕНО ВО ШУМА: Момчето ја задавило за време на „груб секс“, го сликал нејзиното тело па отишол на состанок со друга!

Британката Грејс Милејн (22) била убиена за време на груб секс во Нов Зеланд од страна на еден млад маж (27), кого го запознала на Интернет на мрежата „Тиндер“. Откако ја задавил, тој го фотографирал нејзиното тело, а потоа отишол на состанок со друга девојка додека телото на жртвата лежело …

Повеќе »