Tag Archives: нов тренер

(ВИДЕО+ФОТО) ОФИЦИЈАЛНО: Анчелоти повторно во Реал

Италијанецот Карло Анчелоти официјално се врати на клупата на Реал Мадрид, потврди клубот од стадионот „Сантијаго Бернабеу“ во вторникот. 👋 #WelcomeBackAncelotti👉 @MrAncelotti pic.twitter.com/BcqI63qkqY — Real Madrid C.F. (@realmadrid) June 1, 2021 Во текот на денот, трофејниот тренер се согласи да ја прекине соработката со Евертон, на чија клупа седи од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Реал подготвил замена за Зидан, кој е психички скршен!

Судбината на Зинедин Зидан во Реал Мадрид е една од работите што ја интригираат јавноста од ден во ден, а шпанската „Марка“ крена голема прашина со изданието оваа сабота. Медиумите во Шпанија со денови известуваат дека францускиот стратег ќе го напушти „Сантијаго Бернабеу“, без оглед дали на крајот ќе ја …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КЛУБОТ ОБЈАВИЛ – Роналд Куман е нов тренер на Барселона!

Официјално, Барса и Куман ќе потпишат договор до крајот на оваа недела, а легендарниот фудбалер ќе ја напушти позицијата на селектор на Холандија. Роналд Куман станува нов тренер на Барселона, најавли претседателот на каталонскиот клуб, Џозеф Бартомеу. Во интервју за клупската телевизија, Бартомеу во интервју разговарал за промените во клубот, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Барселона му дала отказ на Сетиен, новиот тренер е веќе пред стадионот!

После убедливиот пораз од Баерн, тренерот на Барселона, Кике Сетиен се разделил со шпанскиот гигант. Еден од најболните порази во клупската историја на Барселона, како што се очекуваше, предизвика потреси во каталонскиот клуб, а епилогот е разделбата со претходниот тренер. Информацијата дека Сетиен не е повеќе стратег на Барселона, ја …

Повеќе »

(ФОТО) „Манчестер Јунајтед“ го избркал Мурињо: До крајот на сезоната ќе ги води Карик!

Јунајтед е само шести на табелата со 19., бодови заостаток зад водечкиот Ливерпул и осум поени оддалечен од петиот Арсенал и местото кое води во Лига Европа. И’ игра – грозно! Манчестер Јунајтед објавил дека Жозе Мурињо (55) е сменет! „Екипата до крајот на сезоната ќе ја води вршител на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новак го шокирал тенискиот свет: Ѓоковиќ преку Инстаграм го нашол новиот тренер

Новак Ѓоковиќ повторно ги изненадил и воодушевил своите фанови. Преку Инстаграм се вклучил во живо од теретаната во која тренира и разговрал со следбениците. „Ова е теретаната во Монако каде што тренирам“ рекол Новак на почетокот на преносот во живо. „Луѓето велат: Влегуваш прв, излегуваш последен. И јас ја следам …

Повеќе »