Tag Archives: нов сингл

(ФОТО) Пејачката позирала речиси гола – дали е ова најмалото бикини досега?

Дивата објави многу атрактивна слика на мрежите и со тоа го најави своето враќање во голем стил. Бијонсе на многу впечатлив начин го промовира својот нов албум „Renaissance“ позирајќи во минијатурен костим на холограм во облик на коњ. View this post on Instagram A post shared by Beyoncé (@beyonce) Во …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Ареа“ ја промовираа „Јаве или сон“

Македонскиот рок состав „АРЕА“ во годината кога го слави јубилејот 30. години на сцената, наскоро на публиката ќе и го претстави својот најнов албум „Љубов е“. Тие промовираа една од вкупно 11-те нумери кои ќе се најдат на нивниот седми по ред албум. „Јаве или сон“ е третата песна од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пред велигденска забава: Лозано со настап пред кумановската публика!

По пауза од скоро три години популарниот пејач Влатко Лозаноски – Лозано ќе настапи пред една од најдобрите публики, односно во градот Куманово. Последниот негов натап беше во 2019. година, а овојпат во петок на 22-ри април Лозано и неговиот бенд ќе настапат во дискотеката „ClubSpasePremium“ . Интересот очекувано е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пејачката Теа Трајковска буквално „гори“ во новата крими-приказна!

Црн џип, замаглени стакла, киднапирано момче во багажник, трака на уста и врзани раце се дел од крими-приказната на познатата пејачка Теа Трајковска. За среќа ова се само кадри од видеоспотот за новата песна со наслов „ГОРИ“. Ова е нејзиното најново музичко остварување, а како за претходните песни, така и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Добила навредлива порака од обожавател, па се инспирирала за нова песна: Слушнете ја „Глумиме“ на Александра Јанева

Велат дека оние песни кои се пишуваат во еден здив се токму тие, вистинските, најубавите, а токму такво нешто и се случи на познатата пејачка Александра Јанева пред извесно време.. Нејзината нова нумера со наслов „Глумиме“ е направена буквално во еден здив. „Испровоцирана“ од обожавател кој на социјалните мрежи се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДНК и Таско го претставија новиот сингл „Лава“

„Лава“ е насловот на новиот сингл на ДНК и Таско, соработка потпишана од Панчо, Лазар Цветкоски и Таско. Имено, музиката е заедничко дело на Панчо, Лазе и Таско, текстот е со потписот на Панчо и Таско, битот е на Hyper & Boksa, кои заедно со Лазе стојат и зад аранжманот, …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Time” ново ремек дело на Никола Мицевски!

По фантастичниот прв сингл „Круг” нашиот композитор Никола Мицевски, на 23.2.2022 го промовира и својот втор сингл насловен “TIME” кој е дел од неговиот албум “NEW ERA”. Како специјален гостин на овој проект учествува нашиот добро познат гитарист Дамјан Пејчиноски а видеото го изработи познатиот Даниел Јовески. „Time е инструментална …

Повеќе »

(ВИДЕО) Yon Idy сними спот за „In Time”: МИЛО МИ Е КОГА МОЖАМ ДА СЕ НАСМЕВНАМ МИСЛЕЈЌИ НА МИНАТОТО

Kантавторот Yon Idy го промовираше спотот за својот најнов сингл „In Time”. Пошироката публика неодамна го запозна овој млад изведувач откако стана еден од шесте финалисти во националниот избор за песна на Евровизија. Но, Yon не застанува, па набрзо потоа сними и спот за да ја заокружи приказната за In …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јова успешно ја продолжува интернационалната кариера со промоција на синглот „Haunted“

Популарната Јова Радевска пред три дена го промовираше видеото за синглот „Haunted“ од албумот „Nine Lives“… Песната е напишана од Јова Радевска и Марк Вернон, а видеото е изработено од Марк Ариго Јова Радевска не е тотален анонимус кај нас, целосно непознато лице, зашто јавноста ќе ја запознае уште како …

Повеќе »