Tag Archives: нов модел

(ФОТО) Ваква Ц-класа на Мерцедес сеуште не сме виделе

„Г-класата“ на Мерцедес досега е изработена во низа варијанти, како што се „4×4 squared”, „6×6” i или „landaulet”, но пред вас сега е „Проектот Gelandewagen“, кој за прв пат ја претставува познатата „коцка“ во „стрит“ тркачка верзија. Ова многу невообичаено издание на грубиот теренец на Мерцедес ја претставува заедничката визија …

Повеќе »

Запознајте го SEAT Tarraco – новиот член на SEAT семејството

SEAT Tarraco е третиот, но и најголем SUV на познатиот шпанскипроизводителкој што се придружува на фамилијата која што ја сочинуваат Aronaи Ateca. Големиот SUV нуди голема флексибилност на купувачите со опција за 5 и 7 седишта. Tarracoе првиот модел кој што го отркива дизајнот на SEAT за следните години. Tarraco …

Повеќе »