Tag Archives: нов клуб

ТРАНСФЕРИ – Италијански новинар открил во кој клуб ќе оди Роналдо после Јувентус

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ниту оваа сезона не успеа да ја освои Лигата на шампионите со Јувентус и остана без титулата шампион на Италија. Во Италија многу се пишуваше дека португалскиот напаѓач може да го смени клубот ова лето, но новинарот на Sport Mediaset, Клаудио Раимонди, тврди дека Роналдо ќе остане во …

Повеќе »

(ФОТО) Кристијано Роналдо во депресија

Кристијано Роналдо минува низ тежок период во дресот на Јувентус. Според „Gazeta delo Sport“, Португалецот е во своевидна депресија и доста го сменил однесувањето во последните неколку недели. Весникот посочува дека на лицето нема насмевка. „Повеќе не гледате навестување дека ужива во сè. Нервозен, иритантен, оддалечен од неговите колеги … …

Повеќе »

Гвардиола си заминува од Сити: Познати двајца кандидати за негов наследник

Пеп Гвардиола е поблизу до заминување отколку да остане на клупата на Манчестер Сити. Како што одминуваше времето, а сè уште нема преговори за продолжување на соработката, се чини дека дојде време Сити да сврти нова страница. Договорот на Гвардиола истекува на лето, а пет години му се најдолгиот период …

Повеќе »

Роналдо на лето го напушта Јувентус!?

Кристиано Роналдо на лето би можел да го напушти Јувентус, пишува Пиетро Балзано Прота, уредник на Radio Rossoneri. Confermo quanto detto: a fine stagione le strade della #Juve e di #Ronaldo potrebbero anche separarsi. Siamo a qualcosa poùdi un rumors, non ancora da classificarla come notizia concreta, ma ci sto …

Повеќе »

Буфон во сабота го игра последниот меч за Јувентус, но не и во кариерата- заминува во клуб со кој ќе освои трофеј!

Џиџи Буфон и официјално објави дека го напушта Јувентус, но не објави и’ крај на играчката кариера која би можел да ја продолжи во друг клуб. „Ова е необичен ден за мене, ден полн со емоции, но на овој прес дојдов со смиреност, среќа и чувство на исполнетост. Ова е …

Повеќе »