Tag Archives: нов филм

(ВИДЕО) Критичарите го фалат новиот филм на Џерард Батлер, тоа е еден од неговите омилени филмови што ги снимил

Џерард Батлер смета дека филмот „Plane“ (Опасен лет) е еден од најдобрите што ги снимил. Иако Шкотланѓанецот доминираше во бројни акциони филмови, како што се „300“, „Граѓанин со опасни намери“ и „Ловец на глави“, овој нов акционен трилер е меѓу неговите омилени. Филмот го следи пилотот Броди Торенс (Џерард Батлер), …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДЕВЕТ МИНУТНИ ОВАЦИИ во Кан за новиот филм на МАРТИН СКОРСЕЗЕ: Критиката не можеше да биде подобра, велат и дека ова е најдобрата улога на ЛЕОНАРДО ДИ КАПРИО

Вечерта во Кан синоќа беше резервирана за премиерата на новиот филм на Мартин Скорсезе „Killers of the Flower Moon“. Публиката го награди ова достигнување со деветминутни овации. Критиките не можеа да бидат подобри. Познатиот режисер е пофален, но и Леонардо ди Каприо кој ја игра главната улога во овој филм …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новиот акционен трилер The Mother е хит на Нетфликс. Сите коментираат иста работа!

НОВИОТ филм во кој глуми Џенифер Лопез наречен The Mother стана најгледаниот филм на Нетфликс во првиот ден од прикажувањето. Тој беше на врвот на топ листите за трендови на Нетфликс ширум светот. Ѕвездата на филмот се пофали со таа вест на социјалните мрежи. Филмот е првиот филм во трендингот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пристигнува новиот филм на Марвел, трејлерот е прегледан 9,4 милиони пати во 18 часови

MARVEL објави нов тизер трејлер за претстојниот филм за суперхерои The Marvels, во кој Капетан Марвел го дели фокусот со уште две хероини, Камала Кан и г. Марвел и Моника Рамбо, односно Фотон. Продолжението на приказната за Керол Денверс, која ја игра Бри Ларсон, се случува по серијата на Дизни …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОБЈАВЕН ТРЕЈЛЕР – Џони Деп се враќа на големото платно, погледнете ја трансформацијата за новата улога

Објавен е трејлерот за филмот „Jeanne du Barry“ со Џони Деп во главната улога, а обожавателите на актерот можат да видат уште една негова трансформација. Деп не е виден на големото платно од судскиот процес за клевета против неговата поранешна партнерка Амбер Херд, а поради нејзините обвинувања беше означен како …

Повеќе »

(ФОТО) Урнебесна сцена од филмскиот сет ги насмеала Бред Пит и Џорџ Клуни до солзи

БРЕД ПИТ и Џорџ Клуни моментално се во Њујорк на снимање на новиот филм Wolves (Волци), а една бизарна сцена од филмскиот сет ги насмеала до солзи. Тие биле фатени од папараците додека снимале акциони сцени со колегата Остин Греам, кого го бркале со автомобилот. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „ВОЛЦИ“: Пристигнува вистинско филмско уживање, бидејќи Џорџ Клуни и Бред Пит моментално снимаат заедно

Долгогодишните пријатели одлично се забавуваат на снимање Момците се вратија… Холивудските гиганти Бред Пит и Џорџ Клуни се видени во Њујорк, за време на снимањето на нивниот заеднички филм „Волци“. View this post on Instagram A post shared by Ocean’s Eleven (@oceansographer) Пит (59) и Клуни (61) се чинеше дека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Маргот Роби за сцената со оргија во новиот филм: „Се прашував дали можеме да ја покажеме“

Холивудската актерка Маргот Роби признала дека не е сигурна дали новиот филм „Babylon“ во кој глуми може да содржи такви експлицитни сцени со оргија, додека нејзиниот колега Бред Пит признал дека количината на голотија во филмот била шокантна, дури и за него. View this post on Instagram A post shared …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ги „полудела“ гледачите: Салма Хајек извела жежок танц со Ченинг Тејтум

Атрактивната мексиканско-американска актерка Салма Хаек (56) го претстави трејлерот за нејзиниот нов филм „Magic Mike’s Last Dance“. Хајек ја глуми партнерката на стриптизетот Мајк, кој го игра Ченинг Тејтум, а една од сцените која особено им се допаднала на гледачите е онаа каде парот изведува жежок танц. View this post …

Повеќе »