Tag Archives: носење

(ВИДЕО) Дедото ја однел внуката на шопинг и привлекол внимание со начинот на кој ја носел!

ДЕДО привлекол внимание и насмеа многу случајни минувачи кога се појавил во продавница со својата внука која ја носел во пластична канта. „Активностите на дедото“, е опис на сега веќе виралната снимка на TikTok која собра повеќе од 14. милиони прегледи откако беше објавена на 31. март. @jamesnjamie Grandpa Activities …

Повеќе »

(ФОТО) Научник направил експеримент и покажал зошто е важно да се носи маска за лице

Иако носењето на маските не е задолжително на сите затворени простори, има предности да се носат. Многумина се скептични и не веруваат дека маските се ефикасна заштита од инфекција со вируси и бактерии, па научникот Рич Дејвис решил да покаже зошто се. „Што прави маска? Ги блокира респираторните капки што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НАУЧЕН ЕКСПЕРИМЕНТ – Ако досега се двоумевте, еве како маските го запираат пренесувањето на корона вирусот!

Без маска, капките формирани за време на кашлањето може да надминат до три метри. Со помош на маската, тоа растојание е сведено на само неколку сантиметри, покажал научен експеримент Новата драматична визуелизација покажува точно зошто е добра идеја да се носи маска за да се спречи ширењето на новиот коронавирус. …

Повеќе »

(ФОТО) МОДЕН ДОДАТОК – МАРАМАТА можете да ја носите на различни и иновативни начини

Нивните дизајни и материјали се менуваат, но тие никогаш не излегуваат од мода Марамите никогаш не излегуваат од мода. Единствено што се менува со текот на времето е начинот на кој се носат, како и дизајни и материјали од кои се изработени. Тие можат да бидат одличен моден додаток, а …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл предизвикала бес кај фановите:„ТИ НЕ ЗНАЕШ ДА ГО НОСИШ СВОЕТО ДЕТЕ!“

Во последно време на славните мајки не им е ниту малку лесно, а секој нивен чекор често се следи со коментари на следбениците на социјалните мрежи. Војвотката Меган Маркл (37) двомесечното синче Арчи го повела во јавна прошетка за да го гледаат хуманитарниот поло натпревар на кој играл и принцот …

Повеќе »