Tag Archives: ноември

Скопски моден фестивал од трети ноември во Скопје Сити Мол

Втората сезона на манифестацијата ќе се одвива вкупно десет дена на нова локација во трговскиот центар, со три ревиски гала вечери и ексклузивен изложбен салон, за претставување на колекциите на учесниците од земјата и странство. „Can you feel the light?“ e слоганот под кој на почетокот од месец ноември ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дамир Пух – Со објавување на „Neon Flame“ ја најавува промоцијата на албумот!

Neon Flame е насловот на новиот инструментален сингл на Дамир Пух, кој воедно е најава за новиот соло албум “Divergence”, кој излегува на 17ти ноември оваа година. Се работи за енергична и модерна композиција, со уникатен спој на стилови, која внесува свежина на прогресивната сцена. Со својата слоевитата ритмичка и …

Повеќе »

Знаци на Зодијакот кои во ноември ги очекува повик од поранешна љубов

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Една од најчестите особини што сите можеме да ги сретнеме за време на Меркур во коњукција со Марс, која започна на 10. ноември, е „претерано размислување“. А што да …

Повеќе »

Ноември за три хороскопски знаци носи љубовен земјотрес

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Љубовните врски стануваат посериозни на почетокот на ноември кога Венера преминува во Јарец, што за нас значи да не бараме било кого, туку вистинската личност. По толку многу неодамнешни …

Повеќе »

За овие ТРИ ЗНАЦИ НОЕМВРИ ќе биде МЕСЕЦ НА ГОДИНАТА: Ги очекува голема СРЕЌА!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ноември многу луѓе ги поврзува со тага, крај и насобрани емоции, бидејќи тоа е период кој полека ја приведува годината кон крајот. Но, за три знаци овој месец ќе …

Повеќе »

ХОРОСКОПОТ ОТКРИВА КОИ 5. ДАТУМИ ЌЕ БИДАТ НАЈСРЕЌНИ ВО НОЕМВРИ: Внесете радост во вашиот живот и искористете ја целата позитивна енергија!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ноември, како последен месец од есента, носи мирна енергија, шанса за позитивна трансформација и среќа, а еве кои денови можеме да ги сметаме за најмоќни и најсреќни. Тоа се …

Повеќе »

Ретроградниот слабее, пристигнува НОВА енергија: Еве кои хороскопски знаци ќе имаат среќа во НОЕМВРИ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Месецот ноември ќе биде обоен од Скорпија, што е страст и длабочина на нашата душа! Сонцето, Марс и Меркур влегуваат во Скорпија на 5. ноември 2021. година. Важно е …

Повеќе »

(Часови и денови) Месечева диета до крајот на годината: Нема јо-јо ефект и 24-часовно гладување!

Многу луѓе не сакаат диети кои бараат ограничувања во изборот на храна и ограничувања во бројот на калории, и, покрај тоа, тие често даваат само привремени резултати. Ако тоа е случај со вас, пробајте ја Месечевата диета, која ја регулира тежината и го чисти телото од токсини, а тежината не …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МУ ОДАЛЕ ПОЧЕСТ НА ЧАРЛИ: „Ролинг Стоунс“ одржа концерт на стадионот во Сент Луис пред 60.000 луѓе

КАМЕНИТЕ повторно се тркалаат. Рок диносаурусите „Ролинг стоунс“ претходниот ден одржаан а стадионот во Сент Луис, пред 60.000 луѓе, првиот од 13 -те концерти на американската турнеја „Без филтри“, кој двапати беше одлаган поради круната. View this post on Instagram A post shared by The Rolling Stones (@therollingstones) Ова е …

Повеќе »