Tag Archives: Никогаш не е доцна

(ФОТО) Популарниот водител на „Никогаш не е доцна“ обелоденил дека е позитивен на коронавирус!

Во шоуто „Ѕвездите на Гранд – специцијал“, кое се емитува во живо на Прва телевизија, авторот и водител на шоуто, Саша Поповиќ, открил дека неговиот колега и автор на серијалот „Никогаш не е доцна“, Жика Јакшиќ, е позитивен на вирусот корона. Саша потврдил дека Жика не се појавил на снимањето …

Повеќе »

Емисијата „Никогаш не е доцна“ се враќа на малите екрани

Нови епизоди од натпреварот на ветерани пејачи нè чекаат на 24. и 31. мај, а станува збор за емитување емисии кои се снимени пред вонредната состојба. Бидејќи мерките донесени во рамките на вонредната состојба утврдени заради пандемијата на корона вирусот полека се олабавуваат, одлична вест доаѓа од „Гранд продукција“. Шоуто …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НОВ УСПЕХ ВО „НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА“ – Македонскиот кандидат и пееше на својата сопруга: Неда Украден со комплиментот „Ова го можат само Македонците!“

 Не можеме а да не кажеме „СЕКОЈА ЧЕСТ„ за сите кои собираат храброст да се појават во шоуто „Никогаш не е доцна“ бидејќи после долги години само желба се добива вистинска шанса за настап и тоа пред милионски аудиториум…Еден од нив, секако е, Игор Ангелов од Струмица кој синоќа го …

Повеќе »

(ВИДЕО) САМО ВЕСЕЛО – ЕДЕН Е ЖИВОТОТ: „Умреја батко Ѓоргија“ во изведба на веселиот камионџија!

Андруш Ангелковски повторно ги воодушеви своите следбеници. Овојпат ја испеа „Умреја батко Ѓорѓија“ а коментарите се навистина фантастични… Што да му порачаме освен што почесто да ни објавува вакви видеа во кои се слави љубовта кон убавата песна… Додуша, во некои од коментарите се вели дека му е време да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонци победници на шоуто „Никогаш не е доцна“: Ленче Кукиќ од жирито, а Бејхан Рамов најдобар според публиката

Според  стручното жири и според гласовите на фејсбук- гласовите,  Ленче Кукиќ е победничка во регионалното талент-шоу „Никогаш не е доцна“. На уште на еден Македонец, Бејхан Рамов, му беше врачен победнички трофеј откако доби најмногу поени според СМС гласовите. 45.годишниот ѕидар од Битола во финалето ја испеа темата „Ти ниси …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ленче Кукиќ повторно доминираше во „Никогаш не е доцна“: Нејзиниот настап беше дочекан со овации!

Добро ви е познато дека во регионалното музичко „Никогаш не е доцна“, кое е многу гледано и во нашата земја има и македонски претставници, а меѓу нив и Ленче Кукиќ од Струмица која досега неколку пати го воодушеви жирито со своите интерпретации. Во последната емисија на музичкото шоу, Ленче се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Милена Јовановска 11. години се бори како самохрана мајка и во „Никогаш не е доцна“ конечно почна да го живее својот сон!

Судбината си сите нас си пограла барем еднаш во животот. Сите сме имале тешки моменти, ни се случувале ситуации и работи кои не сме можеле да ги контролираме. Една од таквите приказни јавно раскажа Милена Јовановска, натпреварувачка во шоуто „Никогаш не е доцна“, самохрана мајка до Прилеп која долги години …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонец повторно воодушевува во „Никогаш не е доцна“!

Добрила Ивановска – Чабриќ минатата година воодушеви во шоуто „Никогаш не е доцна“, а оваа година има нови кандидати кои продолжуваат по нејзиниот пат… „Сакам да пеам за душа, а не за пари“,изјави во интервјуто кое ги претставува натпреварувачите 45-годишниот ѕидар Бејхан Рамов од Битола, кој настапи во последната емисија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кога Македонката пее цело студио е на нозе: 90.годишната Доби од Дојран воодушевува во „Никогаш не е доцна“

„Без Добрила во Дојран нема ниту една забава. Едноставно, се чека на неа бидејќи се знае дека кога Доби ќе дојде се’ е весело и поубаво“ ни рече во јануари еден жител на Дојран со кого случајно се сретнавме, но темата Добрила сама се наметна… Во српското музичко шоу „Никогаш …

Повеќе »