Tag Archives: Ник Кирјос

(ФОТО) СКАНДАЛ – Тениска sвезда во голема неволја: Поранешна девојка го обвинува за злоставување

Скандали, пцости, навреди, неспортско однесување од секаков вид сега засенија нешто многу полошо Австралискиот тенисер Ник Кирјос често пополнува колумни во медиумите, но тој многу ретко се појавува во нив поради успехот на теренот. Скандали, пцости, навреди, неспортско однесување од секаков вид сега засенија нешто многу полошо. Неговата поранешна девојка …

Повеќе »

(ВИДЕО) Гладијаторска борба на Надал и Кирјос – Шпанецот во четирифинале!

Рафаел Надал се пласира во четирифиналето на Австралија Опен со победата над Ник Кирјос, во четири сета. Најдобриот тенисер на светот славел после голема борба и четири изиграни сетови – 6:3, 3:6, 7:6 (6), 7:6 (4). Шпанецот во четирифиналето ќе игра против Доминик Тим кој рутински го совлада Гаел Монфис. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кирјос од сјај до очај и назад – закажан дуел со Надал!

Австралискиот тенисер, Ник Кирјос, се пласираше во осминафиналето на Австралија Опен, после победата над Карен Хачанов. На Кирјос му беа потребни четири часа и 26. минути да го совлада Хачанов со резултат од 3:2 во сетови – 6:2, 7:6, 6:7, 6:7, 7:6. Австралијанецот со пласманот во осминафиналето, после најдолгиот меч …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шоу на Ник Кирјос – го имитирал извлекувањето „на гаќите“ на Надал и местењето на фризурата!

Незадоволен од казната на судијата, австралискиот тенисер Ник Кирјос го имитираше Рафаел Надал, првиот играч на светот. Ник Кирјос заработи казна за одложувањето што сметаше дека е премногу сурово за време на натпреварот со Жил Симон и одбра необичен метод на протест. Што всушност направи Кирјос? Тој му одговорил на …

Повеќе »

(ФОТО) Спектакл пред УС Опен: Серена Вилијамс го победила Рафаел Надал

Спектакл во хотелот „Lote Njujork palas“ како најава за претстојниот, последен Грен слем во сезоната, УС Опен, кој почнува во понеделник, 27. август. На церемонијата се појавиле актуелните шампиони на љујоршкиот Грен слем, Слоан Стивенс и Рафаел Надал, како и Серена Вилијамс, Ник Кирјос и браќата Зверев, Александар и Миша. …

Повеќе »

(ФОТО) Интервју-Џон Мекинро:Верува во Новак, Рафа и Роџер се надева на младите сили!

Најголемиот дрзник на тениските терен, како што го нарекуваа додека беше активен играч, сега во тенисот е присутен како коментатор, своевремено тренер на Милош Раониќ, а и неизоставен дел од програмата на Еуроспорт. Џон Мекинро, човекот без „влакна на јазикот“ кој сеуште, овојпат вербално, се впушта во разни битки со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Скандал на УС Опен: Кирјос испаднал во првото коло и…направил хаос, со пцости кон судијата

Австралискиот тенисер Ник Кирјос не успеал да се пласира во второто коло на Отвореното првенство на Америка во тенис во Њујорк, откако после четири сета загубил од сонародникот Џон Милман, 6:3, 1:6, 6:4, 6:1. Кирјос на последниот Грен слем во сезоната бил 14. носител, а во текот на мечот имал …

Повеќе »