Tag Archives: нежност

(ВИДЕО) Златен ретривер прв пат видел пилиња – неговата реакција сите ги воодушевила!

Златниот ретривер Бејли е едно од најнежните кучиња што некогаш ќе ги видите. Неговите сопственици ја забележале првата средба на Бејли со неколку пилиња. Кучето на почетокот им пришло љубопитно, но претпазливо, по што се сместил покрај нив на каучот. Бејли ги гледал веселите пилиња како на крајот одлучиле да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Воен херој добил искрена прегратка од лав

Џим е ветеран кој се борел херојски во Втората светска војна. Тој три пати бил ранет во битка. По војната, тој од Англија дошол во Канада и работеше многу години. Но, тој, исто така, го започнал движењето Saint John Ambulance Therapy Dog Movement во Канада во 1950-ттите. Љубител на животни …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт и Вилијам посетила болница во Лондон: Еве зошто нејзиниот аутфит е вистински погодок!

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам во вторникот ја посетиле главната лондонска болница за да им се заблагодарат на вработените на нивната служба за време на пандемијата со коронавирусот која го покорила цел свет. Војвотката за таа пригода облекла розов костум, а нејзиниот избор на боја не можел да биде подобар …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тригодишното девојче кое ја запознава својата новородена сестра ќе ги стопи дури и’ најтврдите срца

МОМЕНОТ кога тригодишната Моли се сретнала со нејзината новородена сестра Кора, ги стопило и најтврдите срца. Мајката Хедер Конли на социјалните мрежи го објавила моментотод болницата, кога ги запознала двете сестри. Моли ја земала Кора во прегратка, нежно и го галела лицето, ја бакнала и и’ рекла: „Ти само што …

Повеќе »